Bills se răzbune împotriva Chiefs, explodează apărând AFC Champs 38-20 (acoperire completă)

Nici măcar o întârziere fulger nu i-a putut împiedica pe Buffalo Bills să se răzbune în cele din urmă pe Kansas City Chiefs într-o revanșă a meciului din campionatul AFC 2020 de Sunday Night Football.

Bills termină cu o victorie cu 38-20 asupra Chiefs și tot timpul a fost Buffalo.

Bills au realizat o performanță stelară în prima jumătate în spatele fundașului de un milion de dolari. În primele două sferturi, Josh Allen a fost 7 pentru 14 cu 219 de metri și două touchdown-uri și, de asemenea, a condus jocul la sol cu ​​patru porturi pentru 41 de metri. Allen ar mai adăuga un touchdown și aproape 100 de metri de trecere în a doua repriză pentru a termina noaptea 15 din 26 pentru 315 de metri și trei touchdown-uri.

Împreună cu puterea de foc ofensivă din prima repriză, apărarea Bills a ținut-o pe stăpâna companie Patrick Mahomes și Chiefs la doar 13 puncte după două sferturi. Mahomes s-a conectat cu Travis Kelce pentru un alt touchdown la începutul celui de-al patrulea sfert, dar a terminat pe partea pierzătoare a mingii. A terminat 33 din 54 pentru 272 de yarzi, două touchdown-uri și două interceptări.

Combinând eroismul defensiv al primei reprize cu un șase Micah Hyde în al treilea sfert, apărarea Bills l-a ucis pe metaforicul dragon Chiefs în meciul de duminică. Meciul de teren din Kansas City l-a ucis pe Buffalo în cele două confruntări din 2020, dar duminică apărarea Bills l-a ținut pe KC la 120 de yarzi, 61 dintre aceștia venind doar de la Mahomes.

Pe lângă înfrângerea de la începutul sezonului în fața Pittsburgh Steelers, Bills au înregistrat patru victorii consecutive, obținând 35, 43, 40 și acum 38 de puncte, permițând în același timp un total de 41 de puncte.

Pentru o echipă care poate nu și-a câștigat respectul pe care îl merită la nivel național, cu primele trei victorii ale sezonului împotriva fundașilor de rezervă, victoria de duminică seara asupra Chiefs a fost victoria de care aveau nevoie Bills pentru a-i reduce la tăcere pe cei care urăsc și pentru a dovedi că ei. nu mai sunt fratele nimănui și sunt o forță de luat în seamă.

LINK-URI RECUPERAREA JOCURILOR:

JUMĂTATE:

PREvizualizarea jocului:

Buffalo Bills fac clic pe toți cilindrii îndreptându-se spre meciul lor de fotbal de duminică noapte cu Kansas City Chiefs în săptămâna 5. Buffalo a răspuns la înfrângerea de la începutul sezonului cu trei victorii consecutive cu peste 20 de puncte, inclusiv cu 40-0. Houston Texans duminică.

Acum Bills intră în această săptămână cu impuls de partea lor și răzbunare pe mintea lor. Chiefs au zdrobit visele lui Buffalo la Super Bowl în meciul de anul trecut din campionatul AFC, dar KC nu arată ca aceeași echipă pentru a începe campania din 2021. Aceasta este oportunitatea perfectă pentru o rambursare.