Meciul Syracuse Mets cu Rochester se încheie la egalitate

Jocul trei din seria Duel of the Dishes dintre Syracuse Salt Potatoes și Rochester Plates a fost finalizat devreme din cauza ploii, cu meciul egal, 3-3, după șapte reprize. David Thompson a lovit un home run de două runde de egalitate în partea de jos a celei de-a șaptea reprize cu două out-uri pentru a face un joc de 3-3. Ambele echipe au câștigat un meci și au egalat un meci în seria Duel of the Dishes, dar pentru că Syracuse are o diferență de rundă de +1 în cele trei jocuri Duel of the Dishes, Salt Potatoes câștigă departajarea și trofeul Golden Fork de opt picioare. va rămâne în Siracuza. Meciul este egal pentru că Syracuse și Rochester nu mai joacă în acest sezon.

Rochester (43-55-1) a luat conducerea în partea de sus a celei de-a treia reprize. Andrew Stevenson a lovit un single-out, iar apoi Daniel Palka a lovit. Jake Noll a urmat cu un homer de două runde pentru a-i pune pe Plates în frunte, 2-0.

În partea de sus a celei de-a cincea, Stevenson a condus cu un simplu pentru al treilea hit al jocului, iar apoi Palka a mers pe jos. După ce Noll a lovit, Mike Ford a scos un simplu RBI pe linia primei baze pentru a marca Stevenson și a marcat Plates 3-0.

Syracuse (39-60-1) a luat prima rundă în finalul celui de-al șaselea. Wilfredo Tovar a lovit un simplu de început. Tovar a avansat la baza secundă pe baza unui sacrificiu lui Mason Williams. David Rodriguez a urmat cu un simplu, marcand Tovar pentru a reduce deficitul la doi, 3-1.

În partea de jos a celui de-al șaptelea, Albert Almora Jr. a lovit un single-out. Doi lovitori mai târziu, cu fulgerul dincolo de stadion, Thompson a adus tunetul în parc cu un meci de egalitate, un homer de două runde peste peretele din stânga terenului pentru a încheia jocul, 3-3. După ce Travis Blankenhorn s-a retras pentru al treilea out, prelata a fost pusă pe teren și jocul a fost anulat 40 de minute mai târziu din cauza ploii și a stabilit un joc finalizat.

nivelul apei lacului ontario 2019

Odată cu acest joc complet de 13 meciuri pentru Syracuse, Mets au acum o zi liberă luni înainte de a pleca la drum pentru o excursie de 12 meciuri care începe marți seara la Lehigh Valley cu ora 7:05 p.m. primul lansare împotriva Porcilor de Fier.