Mai jos sunt rezultatele și momentele importante din ziua de deschidere a acțiunii din Seneca Falls Little League 2017, așa cum au raportat managerii diviziilor majore și minore de baseball și softball. Jocurile au urmat paradei tradiționale de deschidere prin Seneca Falls.

2 FL Creștină Fellowship
Vs.
7 Este o alergare minunată 5K

Repere ale echipei câștigătoare:
Will Korzeniewski și DJ Bruni s-au combinat pentru un meci fără lovituri vineri seara împotriva FLCF. Will Korzeniewski și Gil Pagan au avut fiecare câte 2 lovituri, DJ Bruni a adăugat un homerun și Jaden Follett a adăugat o dublă pentru It’s a Wonderful Run.

Alte momente importante ale echipei:
Blake Petrocci și Vincent Lux au marcat cele două runde pentru FL Christian Fellowship.

13 BonaDent

Cullen Herron a eliminat 4 batași și Tommy Rook a marcat de trei ori pentru Bonadent. Schyler Bird și Joe McDonald s-au combinat pentru un joc grozav în spatele platoului.

Griffin Hilimire a mers 2-3 cu un simplu și o dublă, în timp ce Alessio Cambreri a mers 2-2 cu 2 simplu pentru Little Italy

4 Container Waterloo

McDonald’s a reușit să renunțe la o victorie împotriva Waterloo Container după un meci aprig disputat. Cele două echipe au ieșit bine pregătite pentru primul lor meci al sezonului. Alan Plummer a marcat runda câștigătoare pe un teren sălbatic. Nu au fost multe lovituri în joc. Plummer a lansat și trei reprize puternice. A înfruntat unul peste minim și a lovit nouă. Pentru McDonald’s, Robert Meeks a mers 1-3 cu o dublă și un run marcat. Braeden Cimineri a mers cu 1-2 și a marcat o rundă.

Marea deschidere a cazinoului del lago

Marcus Martin a lansat trei reprize puternice. Singura cursă pe care s-a predat a fost în partea de jos a celei de-a șasea. Nu a renunțat la o lovitură. Marcus a mers și el 1-2 la farfurie cu o plimbare și două alergări marcate. Riley King a adăugat încă o lovitură și o plimbare. De asemenea, a marcat două runde.

Data jocului: 05.03.2017
Ora jocului: 18:00

Scor:
3 BonaDent
Vs.
6 McDonalds

Liliecii McDonald’s au luat viață, înregistrând nouă lovituri și înscriind șase alergări. Alan Plummer a mers cu 3-3 și a marcat două puncte. Brody Tanner a mers cu 2-3, înscriind două puncte. Braeden Cimineri a trecut și el cu 2-3. Chris Claeys și Robert Meeks au adăugat și hituri. Meeks a lansat și a patra repriză, renunțând la trei puncte și obținând două strike-outs. El a permis doar o lovitură. Jocul a fost scurtat la patru reprize din cauza timpului.

Bonadent a fost condus de Cullen Herron care a mers cu 1-2 și a marcat o rundă. Adrian Picchi a mers și el 1-2 cu un run marcat. Ben Sharp a marcat pe un teren sălbatic. Tommy Rook a lansat a patra repriză, renunțând la trei puncte. Nu a renunțat la nicio lovitură și a lovit trei.