Rochester Red Wings a renunțat pentru a doua noapte consecutiv

Red Wings a fost exclus pentru a doua noapte consecutivă miercuri, căzând cu 5-0 în fața lui Buffalo Bisons.

Buffalo a marcat toate cele cinci runde în a doua repriză în fața titularului Wings, Tyler Eppler. Lovitura cea mare a fost un homer de trei runde de la bâta lui Nash Knight.

Bullpen-ul Red Wings – Dakota Bacus, Kyle McGowin, Diego Moreno, Alberto Baldonado și Ronald Pena – s-au combinat pentru a-i ține pe Bisons la o singură lovitură în șase reprize fără scor.

Rochester (33-48) a avut doar patru lovituri și doar șase în total în primele 18 reprize ale seriei. Daniel Palka a avut singura lovitură extra-bază.

Ultima rundă înscrisă de Rochester a fost în a noua repriză a victoriei de duminică în fața Syracuse.

Meciul trei din seria de șase jocuri este joi seara la Buffalo.