Aaron Judge lovește de două ori împotriva Mets, în timp ce Yankees derapează în șapte meciuri

Yankees s-au revărsat în centrul diamantului, ca parte a unei ceremonii emoționante înainte de meci, sâmbătă, îmbrățișându-și rivalii din orașe ca un New York unificat - o scenă care amintește de îmbrățișările pe care Mets și Braves le-au schimbat înainte ca sporturile profesioniste să revină în oraș cu 10 zile. după acea îngrozitoare dimineață din 2001.

Apoi, a fost unul dintre cei mai mari sluggers într-un moment crucial, cu home run-ul lui Mike Piazza înscris în recordul istoric la primul eveniment sportiv de la New York după atacurile teroriste din 11 septembrie. Douăzeci de veri mai târziu, Aaron Judge s-a bucurat de un rol principal pe cea mai strălucită scenă a orașului, zdrobind două homere în victoria cu 8-7 a Yankees asupra Mets pe Citi Field.

Bombers și-au întrerupt recordul de șapte înfrângeri consecutive din sezonul în spatele celor 31 și 32 de home runs ale lui Judge, egalând jocul la lovitura lunară de două runde a lui Judge în repriza a opta. Basemanul secund de la Mets, Javier Báez, a comis o eroare de aruncare pe o potențială minge în dublu-play, care i-a permis lui Andrew Velazquez să alunece acasă în siguranță cu alergarea.

Judge a făcut o lovitură solo ca parte a unei a doua reprize de cinci alergări împotriva titularului Taijuan Walker, un cadru care a inclus și homere de două alergări ale lui Kyle Higashioka și Brett Gardner.

Walker i-a făcut pe Yanks la tăcere de acolo, retrăgând ultimii 13 bateți cu care s-a confruntat, în timp ce Mets l-au ajutat pe Corey Kluber pentru patru runde în patru reprize.

James McCann le-a dat Mets în avantaj cu un homer de două runde în a șasea repriză în fața lui Chad Green, iar Kevin Pillar a adăugat o lovitură de scor în a șaptea în fața lui Clay Holmes. Dar Aroldis Chapman l-a lovit pe Pillar și l-a făcut pe McCann să zboare pentru a încheia jocul cu potențiala egalitate la bază în al nouălea.