Yankees completează trei meciuri cu White Sox

Aaron Judge a făcut o plimbare plină de baze pentru a forța acasă runda decisivă, în timp ce Yankees și-au sărbătorit a patra victorie a anului, extinzându-și seria de victorii la un record de șase meciuri cu o victorie cu 5-4 în fața White Sox. Duminică după-amiază la Yankee Stadium.

Având răbdare, Judge a privit o minge rapidă de 3-1 a lui Liam Hendriks în sus și în afara zonei de atac, permițându-i lui Clint Frazier să treacă la trap cu runda câștigătoare. Raliul a avut loc după ce Aroldis Chapman, mai aproape, a permis primul său curs câștigat al anului în jumătatea superioară a celei de-a noua, pe terenul opus al lui Andrew Vaughn.

Gleyber Torres și Frazier au mângâiat fiecare câte trei lovituri pentru Yanks, care au primit cinci cadre clare de la titular Jameson Taillon. Continuând o întindere care a început cu no-hitter-ul lui Corey Kluber, titularii Yanks sunt la o distanță de cea mai lungă serie fără scoruri din aprilie 2002 (35 1/3 reprize).

Taillon a împrăștiat două lovituri, a emis două walk-uri și a lovit patru în efortul de 80 de tiruri. El a fost susținut devreme de Torres, care a realizat un simplu cu două ieșiri și două runde în fața lui Dallas Keuchel în prima repriză. Torres a adăugat mai târziu o nouă lovitură și are 11 de 18, cu opt RBI în cinci jocuri de când a fost activat din lista de accidentați.

A treia rundă a lui New York a marcat în a cincea, în timp ce Gio Urshela a sărit într-un joc dublu plin de baze. Stângașul Wandy Peralta a permis un homer de două runde lui José Abreu în al șaselea. Yasmani Grandal a tăiat o lovitură solo chiar peste peretele din dreapta, cu care se confruntă cu Chad Green în al șaptelea, eludând strângerea unui Frazier care sări.