Yankees câștigă al șaptelea consecutiv, cu victoria cu 7-5 asupra Twins

Pentru toți mușchii din partea de sus a formației Yankees joi seară, cei mai mulți pagube au fost cei din spate.

Kyle Higashioka a lovit home și a condus în trei puncte, conducând Yankees la o victorie cu 7-5 în fața Twins în deschiderea unui set de patru meciuri pe Yankee Stadium.

Yankees au câștigat acum șapte meciuri consecutive, cea mai lungă serie de victorii consecutive de când au câștigat 10 meciuri consecutive în perioada 9-19 septembrie.

Jameson Taillon (8-4) a permis trei puncte în 5 1/3 reprize pentru a câștiga a șaptea decizie consecutivă, îmbunătățind la 7-0 cu o efectivă de 2,57 în ultimele 12 starturi.

Lovindu-se în locurile de 7-8-9 în ordinea de la bataie, Andrew Velazquez, Higashioka și Tyler Wade au fost forța motrice din spatele unei perechi de reprize cu mai multe runde pentru Yankees în a treia și a patra. Trio-ul a avut patru lovituri - au lovit pentru ciclul dintre ei în cele două cadre - și au marcat cinci puncte, ajutând New York-ul să treacă la un avans de 6-0.

administrația asigurărilor sociale face o programare

Luke Voit – care a lovit în primul loc pentru prima dată după 25 mai – a condus și el într-o pereche cu o dublă, în timp ce Anthony Rizzo a lovit în runda celorlalți Yankees.

Taillon s-a confruntat cu minim 15 batai în cinci reprize, cedând doar un single-out de Jorge Polanco în prima. Higashioka l-a aruncat afară pe Polanco în timp ce a încercat să fure baza a doua pentru a o închide pe prima.

Gemenii s-au luptat în al șaselea, înscriind de trei ori pentru a-l scoate pe Taillon din joc. Wandy Peralta i-a retras pe toți cei cinci bateți cu care s-a confruntat, apoi Zack Britton a permis o alergare în optimi. Giancarlo Stanton a primit acea rundă cu o lovitură solo în partea de jos a reprizei, dându-i lui Chad Green o pernă de trei runde de protejat în al nouălea.