Syracuse Mets pierde a patra consecutiv în fața lui Buffalo

Syracuse Mets s-a luptat să valorifice cu alergători la bază, lăsând opt blocați într-o înfrângere cu 4-1 în fața lui Buffalo Bisons sâmbătă seara pe stadionul NBT Bank. În ciuda înfrângerii, Mark Payton a oferit un alt joc important pentru Syracuse, mergând cu 2 la 4 cu o pereche de dublu. În serie, Payton are acum 6 pentru 18, cu trei runde de acasă și cinci RBI.

Buffalo (79-47) a lovit primul în partea de sus a primei reprize, când Kevin Smith a lansat un home run solo cu două out-uri pentru a le oferi bizonilor un avans devreme 1-0.

Buffalo și-a mărit avantajul în partea de sus a reprizei a doua. Kellin Deglan a condus de pe cadru cu un simplu, iar apoi Nash Knight a intrat la pământ în alegerea unui jucător, deoarece Deglan a fost retras la baza a doua. Apoi, Logan Warmoth a lovit o dublă spre centru pentru a avansa pe Knight la baza a treia. Forrest Wall a urmat cu o dublă în două runde pentru a face 3-0 Bisons.

În partea de sus a celei de-a cincea, Gregory Polanco a lovit un home run solo pentru a face 4-0 Buffalo. A fost al treilea home run al lui Polanco din serie.

Syracuse (50-75-1) a urcat pe tablă în fundul celui de-al cincilea. Payton a lovit o dublă cu one-out, iar Wilfredo Tovar l-a adus acasă cu o dublă RBI pentru a face 4-1 cu Bisons încă în față.

Vance Worley și-a început ultimul joc pentru Syracuse pe movilă în acest sezon și a parcurs cinci reprize, permițând patru alergări pe șapte lovituri cu o plimbare și șase lovituri.

Jesús Reyes l-a urmat pe Worley, oferind trei reprize fără scoruri în relief. mâna dreaptă a permis doar o lovitură în timp ce a mers pe jos trei și a lovit trei.

Scorul a fost încă 4-1 Bisons mergând la capătul al nouălea, unde releverul lui Buffalo Byran Baker a ieșit din bullpen în căutarea salvarii. El a înregistrat o repriză de 1-2-3 pentru a unsprezecea sa salvare din sezon. Odată cu victorie, Zimbrii se îmbunătățesc la 8-1 în finala celor zece meciuri.

Mets și Bisons se întorc duminică la NBT Bank Stadium pentru finala seriei. Dreaptașul Syracuse, Jerad Eickhoff, se confruntă cu victorul din Buffalo, Anthony Kay. Prima lansare este stabilită pentru 1:05 p.m.

Mark Payton a mers 2 pentru 4, lovind două duble sâmbătă seara.