Syracuse Mets cad în fața Buffalo Bisons într-un joc scurtat de ploaie

Un final de șase runde din a cincea repriză a fost suficient pentru a le oferi lui Buffalo Bisons o victorie cu 6-4 în fața Syracuse Mets, joi seară, pe Sahlen Field. Jocul a fost anulat cu un out în partea de sus a celei de-a șasea reprize din cauza condițiilor nesigure pe teren, după ce ploaia a întrerupt jocul.

Syracuse (42-66) a ajuns primul pe tablă datorită unui home run solo al lui Cheslor Cuthbert în partea de jos a celei de-a doua reprize, care le-a oferit Mets un avans de 1-0.

Buffalo (67-41) s-a luptat în atac datorită a patru reprize magnifice pe movila de la starterul Syracuse Josh Walker. Tânărul de 26 de ani nu a permis o lovitură în primele patru reprize pe movilă și a permis doar o plimbare, dar Walker a avut probleme în partea de jos a celei de-a cincea reprize.

Zimbrii au ajuns în cele din urmă la Walker în al cincilea. După patru reprize fără scoruri pentru a începe jocul, Walker a renunțat la un singur-out pentru Christian Colón pentru a conduce pe al cincilea. Logan Warmoth a urmat cu un gazon, de două runde, pentru a le da pe Bisons un avans cu 2-1. Rodrigo Vigil a mers apoi, iar Reggie Pruitt a făcut simplu. După ce Forrest Wall a renunțat, Otto Lopez a lovit o singură rundă pentru a marca Vigil și a mări avantajul lui Buffalo la două, 3-1. Tyler White a urmat cu un home run de trei runde pentru a face 6-1 Buffalo.

Mets au răspuns în topul celui de-al șaselea. José Peraza a lovit un simplu de început. Josê Martinez a dublat apoi, punând alergătorii la baza a doua și a treia. Travis Blankenhorn a urmat cu un homer de trei runde pentru a aduce Syracuse la doi, 6-4 Bisons. Doi batători mai târziu, în timp ce Buffalo făcea o schimbare de pitch, a început să cadă o ploaie puternică, iar prelata a fost pusă pe teren.

După o întârziere, terenul a fost considerat nesigur pentru a juca și jocul s-a încheiat devreme, Buffalo luând victoria.

Mets și Bisons se întorc vineri la Sahlen Field pentru al patrulea joc din seria de șase meciuri. Prima lansare este stabilită pentru 6:05 p.m.