Syracuse Mets completează dubla matură din Lehigh Valley

Syracuse Mets i-a măturat pe Lehigh Valley IronPigs într-un meci dublu sâmbătă seara, cu o victorie cu 3-0 în primul joc și cu o victorie cu 13-6 în al doilea joc. Infielderul Syracuse David Thompson a combinat pentru o dublă, triplă, un home run și cinci RBI-uri între cele două jocuri.

În primul joc, Syracuse (42-62-1) a preluat conducerea în partea de sus a celei de-a patra reprize. Wilfredo Tovar a condus cu un simplu. Thompson a urmat cu un home run de două alergări care le-a dat Mets un avans cu 2-0. Home run-ul a fost al treilea homer al lui Thompson de două runde într-o perioadă de cinci meciuri.

Mets și-au extins avantajul în al cincilea. David Rodriguez a început cadrul cu o dublă și s-a mutat la baza a treia pe un groundout de Adam Oller la baza a doua. Doi batai mai tarziu, cu doua iesiri, Tovar a facut simplu, marcandu-l pe Rodriguez pentru a oferi Mets un avantaj cu 3-0.

Lehigh Valley (47-58) a fost blocată de starterul Syracuse Adam Oller. Tânărul în vârstă de 26 de ani a lansat șase reprize fără scoruri de baseball cu trei lovituri, în timp ce a permis o singură plimbare și a scos cinci bateți. În primele patru starturi în Tripla A, Oller a permis doar o rundă câștigată în 23 de reprize lansate pentru o efectivă de 0,39. Relieful de la Mets, Stephen Nogosek, și-a transferat sâmbătă misiunea de dezintoxicare în Liga Majoră la Syracuse și a lansat a noua repriză fără scor pentru a asigura o victorie cu 3-0 la Syracuse în primul joc al meciului dublu.

În jocul doi, Syracuse a marcat prima rundă la trei baterii din joc. Cu un out în partea de sus a primei reprize, Tovar a făcut o plimbare. Thompson a urmat cu o triplă care l-a adus acasă pe Tovar pentru un avantaj de 1-0.

chick fil a in new york

Mets au deschis jocul în partea de sus a treilea. Mark Payton a făcut simplu, iar Tovar a dublat, plasând alergătorii la baza a doua și a treia pentru a începe repriza. Thompson a dublat apoi pentru a marca atât Payton, cât și Tovar pentru a face un joc de minge 3-0. Khalil Lee a urmat cu un simplu, marcându-l pe Thompson pentru un avantaj de 4-0 de la Mets. Cheslor Cuthbert a sporit avantajul cu un home run de două runde peste peretele din stânga terenului, oferind lui Syracuse un avantaj cu 6-0. Mets au continuat să încarce bazele în repriză cu o plimbare de Wagner Lagrange, dubla lui Orlando Calixte și Jose Colina lovit de pitch. Doi batai mai tarziu, cu un out, Lagrange a marcat pe un groundout Payton la primul, incheind o repriza de sapte alergari pentru Syracuse pentru un avantaj 7-0.

Lehigh Valley a răspuns într-un mod mare în partea de jos a celei de-a treia. O dublă, mers și eroare au încărcat bazele. Charlie Tilson a lovit apoi o dublă de două runde pentru a reduce avantajul de la Syracuse la cinci, 7-2. Nick Mason a urmat cu o dublă în două runde pentru a reduce deficitul lui Lehigh Valley la trei, 7-4. După ce C.J. Chatham a renunțat, Mickey Moniak a lovit un zbor de sacrificiu pentru a-i trage pe IronPigs în doi, 7-5.

Syracuse a răspuns în topul celui de-al patrulea totuși. Cu două out-uri, Cuthbert a dublat. Lagrange a făcut un singur acasă cu Cuthbert pentru a împinge avantajul Mets la trei, 8-5. După ce Lagrange a furat pe locul al doilea, Calixte a lovit un singur infield, iar Lagrange a marcat de la baza secundă cu alergare de bază agresivă și cu capturatorul din Lehigh Valley, Tyler Heineman, aruncând aruncarea acasă pentru o eroare, în timp ce Syracuse conducea, 9-5, mergând în partea de jos a patra.

IronPigs au marcat ultima rundă a jocului în partea de jos a celei de-a patra. Adam Haseley a plecat cu o plimbare. Cornelius Randolph a lovit, iar Heineman a pus un butuc de sacrificiu care l-a mutat pe Haseley la baza a doua. Nate Fassnacht a lovit un simplu cu două ieșiri, înscriindu-l pe Haseley pentru a face un joc de minge 9-6 cu Syracuse încă în față.

Mets a lăsat jocul la îndemână, cu o rundă în repriza a șasea la o dublă RBI Calixte și trei puncte în a șaptea repriză, mulțumită, parțial, unei simple cu două runde de la Cuthbert și unui simplu RBI de la Lagrange pentru a-i împinge pe Syracuse. avantaj la șapte, 13-6.

Odată cu turneul dublu de sâmbătă, Mets au câștigat trei dintre primele cinci jocuri din serie. Syracuse vrea să câștige seria duminică seara, când Mets și IronPigs își încheie seria de șase meciuri. Prima lansare de duminică este la 6:35 p.m. la Coca-Cola Park.