Syracuse bărbații de lacrosse se întorc pentru a învinge armata

În timp ce fugea pe marginea Syracuse, Jamie Trimboli a fost aglomerat de colegii de echipă. După ce i-au dat jucătorilor și antrenorilor, Trimboli și-a scos casca și i-a stropit apă în păr.

Mijlocașul senior al SU tocmai marcase al patrulea gol al jocului și al treilea gol în cinci minute, pentru a-i aduce pe Orange din deficit de 5-2 la pauză.

Cele trei scoruri consecutive ale lui Trimboli la începutul celei de-a doua reprize l-au readus pe SU în joc, iar cel de-al cincilea gol i-a adus lui Syracuse primul avantaj. După ce a înregistrat cea mai mică ofensivă din oricare jumătate din acest sezon în primele două sferturi, Syracuse a revenit pe umerii lui Trimboli. Ajustările din a doua jumătate au permis portocaliului nr. 5 (3-0) să deschidă spațiu în mijlocul terenului și să depășească o apărare sufocantă a armatei pentru a-i învinge pe numărul 9 Black Knights (3-2), 9-7 în Carrier Dome. Duminică după-amiază.

LINKURI RECAPITULARE JOCULUI:

PRINCIPALELE JOCURI:

REACȚIA POST-JOC:

Lista de furnizori reddit kratom 2018

SOCIAL:

PREVIZUALIZARE:

Army și Syracuse se întâlnesc duminică în cel de-al treilea meci al sezonului al lui Orange, pentru al șaselea an consecutiv. De data aceasta, este o luptă între primii zece adversari, deoarece un start cu 3-0 i-a împins pe Cavalerii Negri până pe locul 7 înainte de a veni la Dome pentru a-l înfrunta pe locul 5 Syracuse. La începutul acestei săptămâni, Army a fost supărată de Marist, 17-9, iar pierderile consecutive ar putea duce la scăderea în clasament a Cavalerilor Negri.

Iată ce trebuie să știți despre Army înainte de meciul de duminică.

Ultima data cand au jucat: Ultima confruntare dintre Army și Syracuse a fost acum aproape un an. Pe 24 februarie 2019, Orange s-a furișat pe lângă Black Knights, cu 10-8, în spatele unui atac ofensiv echilibrat. Atacatorii absolvenți de atunci, Bradley Voigt și Nate Solomon s-au combinat pentru trei goluri, în timp ce Drake Porter a făcut 16 salvari - la egalitate la maximul său din carieră. Nick Mellen l-a ținut pe marcatorul principal al lui Army, Brendan Nichtern, la un singur gol, în timp ce Jakob Phaup a câștigat 15 din 18 confruntări.

Serii de toate timpurile: Armata conduce, 40-26