Syracuse Mets a căzut al treilea consecutiv cu o înfrângere cu 12-5 în fața Worcester

Ofensiva lui Worcester a izbucnit din nou, iar Red Sox i-a trecut miercuri după-amiază în fruntea echipei Mets, cu 12-5, luând un avans cu 2-0 în seria de șase meciuri. Woo Sox a marcat zece puncte combinate în reprizele a patra și a cincea pentru a se îndepărta de Mets în Ziua Educației virtuale pe stadionul NBT Bank. Ziua virtuală a educației a avut loc în locul unui eveniment în persoană și a permis studenților din Syracuse și Worcester să urmărească meciul online și în sălile de clasă.

Worcester (19-13) a reluat de unde au rămas marți seara, cu o rundă în partea de sus a primei reprize pentru a începe jocul de miercuri. Cu o repriză și nimeni în joc, Marcus Wilson a lansat o lovitură solo peste 315 Bullpen Bar în câmpul din stânga pentru a oferi Woo Sox un avans devreme 1-0.

ora de vară 2019 new york

A doua repriză a prezentat încă un home run Worcester. Johan Mieses a lovit un home run solo pe terenul din stânga-centru, iar Red Sox a urcat cu 2-0.

Syracuse (11-21) a răspuns cu un raliu de două echipe în jumătatea de jos a secundei. Fără bărbați în picioare și doi în jos, Wilfedo Tovar a atras o plimbare. Apoi, Martin Cervenka a făcut simplu la o linie spre stânga, iar apoi Drew Jackson a lovit o dublă de două runde pentru a marca Tovar și Cervenka și a egalat, 2-2. Apoi, Albert Almora Jr., care se află într-o misiune de dezintoxicare MLB cu Syracuse, a fumat un home run de două runde peste peretele din stânga terenului pentru a le oferi Mets primul lor avans la 4-2.

Worcester a optat să-l mențină pe titularul Raynel Espinal în joc și nu a dezamăgit. Dreptul a continuat să livreze patru reprize perfecte consecutive după o secundă de patru alergări și a terminat jocul cu șase reprize lansate, patru alergări, două walk-uri și trei strikeouts.

4 zile de lucru saptamana companii

În al patrulea, Worcester a marcat cinci run-uri, toate cu două-out-uri pentru a recăpăta conducerea. Wilson a pornit raliul cu un simplu la stânga pentru a marca Jack Lopez și a redus deficitul la unu, 4-3. Asta ar pune capăt zilei titularului Syracuse Thomas Szapucki, care a fost înlocuit de Marcel Rentería. Primul batator cu care s-a confruntat Rentería, Franchy Cordero, a făcut simplu la o linie pe teren stânga pentru a egala, 4-4. Apoi, Michael Chavis a lovit un homer de trei runde pentru a oferi Woo Sox un avantaj cu 7-4. Două alergări i-au fost plătite lui Szapucki după ce a ieșit, iar linia sa finală a prezentat reprize de trei și două treimi lansate, cinci alergări, trei plimbări și trei strikeouts.

școli de terapie prin masaj din statul New York

Scorul a continuat pentru Red Sox în a cincea, adăugând cinci runde la totalul lor. Lopez a dublat pentru a marca Jonathan Araúz și a adus un avantaj Worcester cu 8-4. Apoi, cu bazele încărcate, Wilson a fost lovit de un pas și Chris Hermann a marcat pentru un avantaj de 9-4. Cordero a urmat, rupând o dublă de două runde la dreapta, extinzând avantajul Worcester la șapte, 11-4. Ultima rundă a reprizei a venit dintr-un zbor de sacrificiu al lui Jeter Downs pentru a-l aduce acasă pe Wilson și a scos 12-4 Red Sox.

În al șaptelea, Mets au reușit să revină pe tabla. Tovar și Cervenka au făcut simplu, iar un groundout Jackson l-a avansat pe Tovar la baza a treia și pe Cervenka pe a doua. César Puello a urmat cu un singur infield pentru a marca Tovar și a făcut 12-5 cu Worcester încă în față. Cu două ieșiri și alergători la colțuri, Orlando Calixte a renunțat la un 6-4, iar Syracuse a lăsat doi alergători blocați.

În al nouălea, Syracuse l-a pus pe jucătorul de poziție Sebastian Elizalde să lanseze, în ceea ce a fost prima dată când veteranul de 11 ani a petrecut pe movilă. El a început să organizeze o repriză de 1-2-3 și și-a înclinat pălăria în fața mulțimii în drum spre pirog.

Worcester a câștigat în continuare, 12-5, pentru a lua al doilea joc din seria de șase meciuri. Mets și Red Sox se vor înfrunta din nou mâine seară pe stadionul NBT Bank. Prima lansare este la 6:35 p.m.