Syracuse va înfrunta Virginia Tech în runda de deschidere a turneului de lacrosse feminin ACC

Syracuse și-a asigurat locul 2 la turneul de lacrosse feminin ACC de săptămâna viitoare, cu victoria împotriva Boston College sâmbătă după-amiază. Orange va înfrunta Virginia Tech în primul tur miercuri, 28 aprilie, la ora 17:00. în Chapel Hill, N.C.

Orange a înregistrat un record de 8-2 în meciul de ligă în acest sezon. Syracuse a egalat Boston College pentru locul doi în clasamentul sezonului regulat, dar a câștigat locul 2 la diferența de goluri. Orange intră în Turneul ACC cu un record general de 12-2. Syracuse se află pe locul 3 în sondajele media IWLCA și Inside Lacrosse și este pe locul 2 în cel mai recent RPI.

Syracuse și numărul 7, Virginia Tech (5-10, 1-8) s-au întâlnit pe 27 martie în Carrier Dome. Hokies au condus cu 7-5 cu 3:34 rămase în prima repriză, dar Orange a marcat de două ori pentru a egala scorul la pauză. Syracuse și-a continuat marcarea după pauză cu șapte goluri consecutive în drumul său către o victorie cu 17-10.

Câștigătorul meciului Syracuse-Virginia Tech îl va înfrunta pe câștigătorul dintre Boston College și Virginia vineri, 30 aprilie, de la 14:30. în a doua semifinală. Meciul de campionat este programat duminică, 2 mai, la prânz. Toate jocurile vor fi difuzate pe Rețeaua ACC.

Toate biletele pentru sesiuni și sesiuni individuale pentru Campionatul ACC sunt disponibile prin intermediul casei de bilete UNC și pot fi achiziționate de pe site-ul web al UNC la www.goheels.com/tickets sau sunând la casa de bilete la 1-800-722-4335. Toate biletele de sesiune sunt bune pentru toate cele șapte jocuri ale turneului.

Porțile se vor deschide cu o oră înainte de începerea fiecărui joc sau după încheierea jocului precedent. Măștile faciale sunt obligatorii și se va aplica distanțarea socială.

Toate permisele de sesiune costă 20 USD pentru adulți și 10 USD pentru tineri (vârste 7-17 ani), seniori (cu vârsta peste 55 de ani). Biletele individuale pentru sesiune sunt 10 USD pentru adulți și 5 USD pentru tineri (vârste 7-17 ani) și seniori (cu vârsta peste 55 de ani). Intrarea este gratuită pentru copiii de până la 6 ani.