Stârcii câștigă o pereche de victorii pentru a încheia turneul de acasă

Echipa de volei William Smith College a câștigat două victorii pentru a încheia Turneul William Smith din 2023 cu 3-0. Herons au învins Thiel College cu 3-0 în această după-amiază, urmată de o victorie cu 3-2 într-un thriller de cinci seturi cu SUNY Brockport în această seară. William Smith trece la 5-1 în sezon, în timp ce Tomcats cad la 1-8, iar Golden Eagles la 2-5.

Sophomore  i-a condus pe Herons prin două jocuri, înregistrând 21 de ucideri, 12 ași de serviciu, 10 săpături și două blocuri. Sayre a înregistrat 10 ași de serviciu în meciul de cinci seturi împotriva lui Brockport, în timp ce Herons au compilat 20 de ași de serviciu ca echipă, doborând recordul anterior al programului de 19 împotriva SUNY Morrisville pe 17 septembrie 2022.

Setter junior  a acumulat 52 de pase decisive, 16 săpături, 12 ucideri și șapte ași de serviciu în două jocuri. Wamhoff a fost recunoscută drept Jucătoarea cea mai valoroasă a turneului William Smith pentru eforturile sale de-a lungul a trei jocuri.

Împreună cu Wamhoff, Sayre și studentul al doilea  au fost numiți în echipa All-Tournament. Jordan Thompson și Ashley Allen de la Brockport, împreună cu Carlie Reynolds de la Thiel și Staecia Silofau de la Hartwick au completat selecțiile echipelor din All-Tournament.

MOMENTE DE MECI:

Meciul 1 (Thiel):

• William Smith și-a deschis primul meci chiar de unde s-a oprit aseară. Herons a lovit .312 ca echipă în comparație cu Tomcats .080. Studentul al doilea  l-a condus pe William Smith în primul set cu patru (0,500) dintre Herons 13 ucideri. William Smith a luat setul 25-12.
  • Herons și-au continuat impulsul în setul doi, învingându-i pe Tomcats cu .269 la .034. Thiel a ripostat în al doilea set, deoarece au existat 12 egalități și șase schimbări de conducere în cadrul setului. William Smith și-a recăpătat impulsul la sfârșitul setului, după cinci ucideri (0,333) de la studentul doi. McCarthy și primul an  au adăugat două blocuri mari fiecare pentru a lua setul 25-20.
  • William Smith a realizat cel mai eficient set în al treilea, înregistrând un procentaj de lovituri de .412 ca echipă. Sayre a realizat cinci lovituri de lider în setul final pentru a oferi Herons o victorie cu 25-16 în setul trei.

Statistici meci:

de unde pot cumpara winstrol
  • McCarthy (.412) și Sayre (.172) au condus Herons cu nouă ucide fiecare, în timp ce Montagne a adăugat opt ​​(.278)
  • Wamhoff a adăugat 27 de pase decisive, șase săpături, patru ucideri (.400) și patru ași de serviciu în victorie.
  • Primul an a înregistrat 13 săpături în fruntea echipei, în timp ce Montagne a făcut 10.
  • Umlauf a condus Herons cu trei blocuri în meci, în timp ce McCarthy a cioplit două.

Meciul 2 (SUNY Brockport):

• William Smith a ieșit puternic în setul de deschidere, servind des pe Golden Eagles din sistem. Sayre a condus Herons cu patru ași de serviciu în setul unu, deoarece William Smith a menținut Brockport la un procent de lovitură negativ (-.250). Wamhoff a înregistrat trei lovituri (1.000), patru pase decisive și doi ași, în timp ce Herons a luat un set cu 25-10.
  • Herons au păstrat presiunea în setul doi, potrivindu-și consistența ofensivă cu presiunea defensivă. William Smith a înregistrat patru ucideri în platou și a fost condus de Sayre cu două, iar Montagne împreună cu Umlauf și primul an  cu câte unul. Herons ar termina setul doi în top 25-15.
  • Brockport a răspuns în al treilea set, lovind un impresionant .550 ca echipă în comparație cu .105 al lui William Smith. Eforturile ofensive puternice ale Vulturului de Aur în setul trei l-au ajutat pe Brockport să câștige cu 25-18 în set.
  • În ciuda a cinci ucideri de la Montagne în setul patru, Golden Eagles a continuat să strălucească în sistem, lovind .429 ca echipă. Setul patru dominant al lui Brockport s-ar termina cu o victorie cu 25-14 pentru Golden Eagles, forțând un al cincilea set.
  • William Smith și Brockport au schimbat puncte în al cincilea set după un run de 2-0 în favoarea lui Brockport pentru a deschide setul. McCarthy a înregistrat trei ucideri mari în setul final, în timp ce Sayre a adăugat încă doi ași de serviciu pentru a obține victoria. Herons au terminat cu 15-10 pentru a inversa pierderea în cinci seturi din sezonul trecut în fața Golden Eagles.

redați videoclipul local în Chrome
  • Sayre l-a condus din nou pe William Smith în meciul doi cu 12 ucide, lovind .143 în meci. Montagne a urmat îndeaproape cu 11 ucide, lovind .069.
  • Wamhoff a înregistrat 25 de pase decisive, în timp ce a adăugat opt ​​ucideri (.462), zece săpături și trei ași de serviciu.
  • Wamhoff a condus Herons cu 10 săpături, în timp ce Montagne și McCarthy au cioplit câte nouă fiecare.
  • Umlauf a înregistrat patru blocuri în fruntea echipei, în timp ce Sayre a adăugat două.

COLT ANTRENORI:

„Am dat dovadă de multă seriozitate în acest weekend și sunt foarte mândru de această echipă”, a spus antrenorul principal. „Brockport este o echipă foarte bună, așa că să-i reținem în a cincea a arătat o determinare serioasă. Sunt foarte mândru de acest grup pentru că s-a îmbunătățit în această săptămână în practică, iar rezultatele noastre au arătat.”

URMEAZA:

William Smith va reveni în acțiune marți, 12 septembrie, când va primi Universitatea Alfred la Bristol Gymnasium pentru un meci fără conferință la mijlocul săptămânii. Primul serviciu între stârci și sași este stabilit pentru ora 19:00.