Rochester Red Wings termină o serie de cinci înfrângeri consecutive cu victoria cu 5-3 asupra lui Worcester

Cec de stimulare de 2 000 USD pe lună

Home run-ul lui Carter Kieboom și captura de Grand Slam a lui Cody Wilson i-au propulsat pe Red Wings la o victorie cu 5-3 asupra Worcester Red Sox miercuri după-amiază la Frontier Field.

Victoria rupe Wings (16-28) o serie de cinci pierderi consecutive.

Meciul s-a transformat în partea de sus a reprizei a opta când Wilson a trecut peste gardul terenului din stânga pentru a elimina un Grand Slam lui Jett Bandy. În joc, Jeter Downs a trecut de pe locul trei pentru a marca runda de egalitate.

După ce Dakota Bacus a scăpat de alte necazuri în repriză, Kieboom a condus la capătul reprizei cu explozia de a avea voie.

cum să renunțați la plățile creditului fiscal pentru copii

Luis Garcia a lovit al patrulea homer de la început în 22 de meciuri în acest sezon pentru a oferi Wings un avantaj cu 1-0.

Un simplu infield RBI de Jake Noll a făcut 2-0 Rochester după patru reprize. Dubla lui Kieboom în repriza a cincea le-a dat celor de la Wings avansul de 3-1 pe care l-ar duce în repriza a opta.

Meciul trei din seria de șase jocuri este joi seara la 7:05 de la Frontier Field.