Rochester Red Wings pierd în mod liber pentru a doua noapte consecutiv

Red Wings a pierdut miercuri, cu 8-7, pentru a doua noapte consecutivă împotriva lui Lehigh Valley IronPigs din Coca-Cola Park din Allentown, PA.

Cu jocul înnodat la 7-7, releverul de la Wings Joan Baez a desfundat un teren sălbatic care ia permis lui Josh Stephen să se strecoare acasă în cursa câștigătoare. Stephen a condus repriza cu o plimbare, a trecut pe locul al doilea pe un balk și pe al treilea la primul lanț sălbatic al lui Baez din repriză.

Red Wings (0-2) a rămas în urmă cu 4-0 după trei reprize, dar s-au luptat pentru a prelua controlul jocului târziu.

Prima lovitură a lui Carter Kieboom în calitate de Red Wing a fost o dublă de două runde în a patra, care a redus deficitul la jumătate.

O repriză mai târziu, duble RBI de la Welington Castillo și Rafael Bautista au pus Wings în față cu 5-4.

După ce Lehigh Valley a egalat jocul în partea de jos a celui de-al cincilea, Wings s-au mutat înapoi în față la primul home run al sezonului al lui Yasmany Tomas. Homer cu două ieșiri și două runde care tocmai sa strecurat peste peretele câmpului din dreapta a mizat Wings la un avantaj cu 7-5.

Așa avea să rămână până în optimi, când Pigs au organizat un raliu de două runde de releverul Wings Kyle McGowin pentru a egala meciul la 7-7. McGowin tocmai a fost retras de la Washington mai devreme în acea zi.

Tomas, 2 pentru 5, cu două runde și două RBI, a fost singurul bătător Wings cu mai multe lovituri miercuri.

Rochester a fost doar 3 pentru 13, cu alergători în poziție de punctaj, eșuând 10 bărbați pe bază.

Wings își caută prima victorie a sezonului joi seară, când îl trimit pe southpaw Ben Braymer la deal la 19:05.

WINGS THINGS: primele două jocuri ale sezonului ale lui Rochester au durat 7 ore și 35 de minute.