Rochester Red Wings scad al treilea consecutiv cu o înfrângere cu 5-2 în fața Bisons

Red Wings a căzut al treilea lor consecutiv, cu 5-2, vineri seara, în fața lui Buffalo Bisons din Trenton, NJ.

Perspectivul Nats Luis Garcia a lovit al treilea homer al sezonului - o lovitură de un singur, în prima repriză, care a dat Wings un avans devreme 1-0.

În jos cu 5-2 în optimi, Wings au încărcat bazele fără ieșiri. Dar releverul de la Herd, Dany Jimenez, l-a eliminat pe Daniel Palka, l-a făcut pe Jake Noll să iasă și apoi la lovit pe Ramon Flores pentru a pune capăt amenințării.

Sean Nolin a făcut startul pentru Rochester (2-8) și a suferit înfrângerea, în ciuda faptului că i-a scos pe primii cinci batași ai jocului. Southpaw a făcut patru reprize, permițând trei alergări pe două lovituri și trei plimbări în timp ce a lovit opt.

Wings caută să revină în coloana victoriilor sâmbătă, la 6:30, în jocul cinci din setul de șase jocuri.