Rochester Red Wings scapă cu întârziere de conducere în pierderea cu Worcester

Worcester Red Sox a organizat o repriză a noua, cu două runde, pentru a învinge Red Wings, 4-3, miercuri seara la Frontier Field.

Nick Banks a dat Wings conducerea cu 3-2 cu un homer solo în partea de jos a reprizei a opta, dar dubla cu un-out și două runde a lui Jhonny Pereda în partea de sus a reprizei a noua în fața lui Aaron Barrett i-a trimis pe Woo Sox la victorie. .

Rochester a sărit în față chiar pe primul teren pe care l-au văzut. Victor Robles a rupt o triplă în decalajul stânga-centru al terenului și a marcat când aruncarea către a treia a sărit în pinza oaspeților.

O aruncare în sac a lui Donovan Casey în repriza a șasea a mizat Wings cu 2-0.

Woo Sox ar fi egalat în a șaptea, la un homer de două runde de la Johan Mieses de la Sterling Sharp.

Sharp a intrat în locul lui Jefry Rodriguez și a parcurs cinci reprize, permițând doar două runde la trei lovituri. Rodriguez a făcut trei reprize fără scor.

Jocul trei din serie este joi seara la Frontier Field.