RIT învinge Air Force, 5-3; a câștigat a treia cap de serie pentru Turneul de hochei Atlantic

Fundașul senior al RIT Chris McKay (Edmonton, Alberta/Sherwood Park Crusaders) a spart egalitatea cu 3-3 cu 2:39 rămase în regulament, în timp ce Tigrii au câștigat cu 5-3 în fața Forțelor Aeriene în vizită, sâmbătă, în acțiunea de hochei Atlantic.

Împreună cu victoria cu 4-1 a AIC asupra Armatei în cealaltă acțiune din noapte, RIT (19-13-4, 15-9-4 AHA) a ajuns la a treia cap de serie pentru Turneul de hochei pe Atlantic și va găzdui un cel mai bun din trei. serie împotriva unui adversar care urmează să fie stabilit în perioada 13-15 martie.

bărbați RIT

Air Force a urcat pe tablă în ultimul minut al primei reprize. Atacantul boboc Willie Reim a primit un feed de la apărătorul boboc Brandon Koch într-o cursă din dreapta și a marcat între paturile portarului junior Tiger Ian Andriano (Barrie, Ontario/Ottawa Jr. Senators) cu 57,5 ​​pe cronometru.

RIT a luat conducerea cu 2-1 cu o pereche de goluri la începutul perioadei a doua. Atacantul al doilea Will Calverley (Scarborough, Ontario/Chilliwack Chiefs) a primit un feed de la atacantul al doilea Kobe Walker (Lloydminster, Alberta/Lloydminster Bobcats) în cercul stâng al confruntării și a zguduit un gol în partea de jos a barei transversale cu 15:30. pe ceas. Doar 1:32 mai târziu, apărătorul senior Adam Brubacher (Elmira, Ontario/Powell River Kings) a trimis un flux lung în afara zonei Tiger lui Ryan Kruper (Sherwood Park, Alberta/Sherwood Park Crusaders) pe aripa dreaptă, care a spart. un șut de la încheietura mâinii în colțul din stânga sus al porții Falcon.