RIT permite patru goluri fără răspuns în pierderea în fața lui Canisius

Atacantul senior al RIT, Jake Hamacher, a marcat un gol și o asistență, dar gazda Canisius a câștigat o victorie cu 5-2 asupra Tigrilor în acțiunea de hochei Atlantic, vineri, la LECOM Harborcenter.

Scorul casetei

CUM SA ÎNTÂMPLAT

Primele șase goluri ale jocului au fost toate calcule de putere, în timp ce Canisius a făcut un număr scurt pentru a încheia noaptea.

Canisius a deschis scorul cu 14:55 rămase în prima repriză, înainte ca RIT să răspundă cu o pereche de goluri în următoarele 10 minute.

Hamacher l-a pregătit pe atacantul junior Elijah Gonsalves pentru primul său din sezon, cu 7:53 pe cronometru, înainte de a-și înregistra primul din an de la o asistență de la atacantul senior Will Calverley, cu 5:36 rămase în perioada.

Canisius a marcat la 19 secunde în a doua repriză și din nou nouă minute mai târziu pentru a lua un avantaj de 3-2 pe care îl va duce în a treia.

Jackson Decker a marcat cel de-al doilea gol al jocului la 1:15 din a treia perioadă pentru a-i împinge pe Golden Griffins la un avantaj de 4-2 înainte ca Keaton Mastrodonato să închidă scorul cu 1:18 rămas din regulament.

NOTE DE JOC

Canisius a terminat seara cu 4 din 6 la jocul de putere, în timp ce RIT a transformat 2 din 7 încercări.

Penalty-kill-ul RIT a intrat în noaptea pe locul 14 la nivel național (87,2), ucigând 34 din 39 de oportunități de om-down în acest sezon.

RIT nu a permis patru goluri în jocul de putere într-un joc de când vizitatorul Robert Morris a luat 4-6-6 într-o victorie cu 6-5 pe 8 octombrie 2016.

Portarul junior al RIT, Kolby Matthews, a terminat cu 20 de salvari, în timp ce RIT l-a depășit pe Canisius, 26-25.

CE URMEAZA

RIT se confruntă cu Canisius la finalul unei serii de weekend sâmbătă, 13 noiembrie, la 16:05. în Buffalo.