SE sfârșitul sezonului PAL-MAC: echipa de fotbal feminin din campionatul Red Raiders pierde în regionale

Sezonul de fotbal al fetelor Pal-Mac s-a încheiat sâmbătă seara. Înfruntându-se pe Lewiston Porter din Secțiunea VI în runda regională a turneului, Red Raiders nu și-au putut reveni dintr-un deficit timpuriu pe care l-a creat atacul Lancer.

Lewiston Porter a sărit rapid în prima repriză, marcând două goluri în primele 10 minute de joc. Molly Seither de la Pal-Mac a reușit să-i pună pe Red Raiders pe bord la o lovitură de colț la scurt timp după, reducând avantajul Lancer la jumătate.

Lewiston Porter a reușit să înscrie încă un gol în prima repriză, ducând la un scor la pauză de 3-1. Lancers au marcat un alt gol, făcând 4-1, dar Maya Ikewood a răspuns direct pentru Pal-Mac și a redus avantajul la 4-2. Cu toate acestea, nu ar fi suficient pentru Red Raiders, iar Lewiston Porter a reușit să înscrie un ultim gol pe măsură ce cronometrul a trecut, scorul final fiind 5-2 în favoarea Lancers.

Pal-Mac va încheia sezonul cu un record general de 18-3-0 și un record în Finger Lakes East de 7-0-0. A fost un sezon fantastic pentru Red Raiders, care au revenit de la sfârșitul dezamăgitor al sezonului 2020 pentru a câștiga glorie în secțiune în 2021. 2022 pare a fi la fel de promițător, deoarece marcatorii de top Maya Ikewood și Emma Robinson conduc lista de revenire pentru Pal-Mac .