Mets pierde al doilea drept în fața Braves

New York Mets au căzut de pe primul loc în National League East, după ce au pierdut în fața Atlanta Braves, cu 4-2, sâmbătă seara la Truist Park.

Max Scherzer a predat patru puncte pe nouă lovituri în 5 reprize 2/3 în timp ce a lovit patru. Trei dintre cele patru alergări pe care le-a permis au venit prin home run.

După ce New York a sărit la un avans de 1-0 în partea de sus a primei la meciul de gol al lui Eduardo Escobar, Atlanta a egalat jocul în partea de jos a celui de-al patrulea pe single-ul RBI al lui Matt Olson.

Mets au revenit pe primul loc în partea de sus al cincilea, datorită single-ului RBI al lui Jeff McNeil. Cu toate acestea, încă o dată, conducerea nu a durat. Bravii au răspuns în partea de jos a reprizei, când Dansby Swanson a zdrobit un home run de două runde pentru a-i oferi Atlanta un avans cu 3-2.

Braves și-au adăugat runda finală în partea de jos a celei de-a șasea, la lovitura solo a lui Olson.

New York va încerca să revină și să salveze ultimul joc de duminică, cu Chris Bassitt pe movilă. Prima lansare este programată pentru ora 19:08.