Mets ia doi din trei de la Cubs

New York Mets (52-62) i-a devansat pe Chicago Cubs (59-56), 4-3, miercuri seara, la Citi Field, pentru a-și asigura o victorie în serie.

New York a rămas în urmă cu 2-0, dar a marcat patru runde consecutive pentru a prelua conducerea înainte ca bullpenul să se mențină în repriza a noua, datorită lui Phil Bickford, care a înregistrat un strikeout la finalul jocului cu bazele încărcate.

Pete Alonso a lovit home pentru al treilea joc consecutiv. Cel de-al 35-lea al sezonului a egalat jocul la doi în al patrulea.

Jeff McNeil a spart egalitatea în a șasea cu a cincea minge lungă. Mai târziu, în cadrul, Jonathan Arauz a adăugat un simplu RBI, care s-a dovedit a fi o rundă uriașă.

David Peterson a renunțat la două run-uri în 3 2/3 reprize înainte ca bullpen-ul să le pună cap la cap.

Mets vor avea o zi liberă joi înainte de a începe o serie de patru meciuri cu Atlanta Braves acasă vineri seară.