Marcus Whitman cade în fața Cal-Mum în runda de play-in de stat Clasa C

Sezonul Marcus Whitman Wildcats s-a încheiat luni seară, când aceștia au căzut cu 58-53 în fața Caledonia-Mumford Raiders de la Wayland-Cohocton High School în runda de deschidere a Turneului de Stat Play-In Secțiunea V Clasa C2. Înfrângerea încheie sezonul unei echipe Marcus Whitman care a capturat primul campionat secțional al școlii din 1976.

-

După ce a câștigat o pereche de titluri secționale vineri seară, a fost un prim sfert electric și rapid la Wayland-Cohocton, ambele echipe au marcat 14 puncte. În al doilea sfert, Raiders i-au depășit pe Wildcats cu 16-12 pentru a lua conducerea cu 30-26 la repriză. Marcus Whitman a ieșit din vestiar și a marcat 14 puncte în al treilea sfert pentru a reduce avantajul lui Caledonia-Mumford la doar două. Wildcats s-au luptat în al patrulea sfert, dar au rămas scurt, când seniorul Vin Molisani și studentul în doi ani, Kyle Wade, au lovit cheie aruncări libere târziu pentru a pecetlui victoria.

Kyle Wade (17), Vin Molisani (16) și Joe Laursen (13) s-au combinat pentru a marca 46 din cele 58 de puncte ale Caledonia-Mumford.

site-ul web nu se va încărca în Chrome

Liam Prendergast a marcat 18 puncte pentru Marcus Whitman. Jordan Lahue a adăugat 16, 14 dintre ei au venit în a doua repriză.

Caledonia-Mumford va înfrunta campioana C2 Lyons miercuri seara la liceul Newark.