Lyons cade în fața Caledonia-Mumford într-un joc sălbatic de clasa C State

Sezonul Lyons Lions s-a încheiat miercuri seară, când au căzut cu 78-73 în prelungiri în fața celor de la Caledonia-Mumford Raiders de la liceul Newark, în jocul de clasa C State Play-In.

Caledonia-Mumford a avut un start fierbinte și a condus cu 20-14 la finalul primului sfert. Dar Lions au răspuns rapid și au ajuns să preia conducerea la doar câteva minute din al doilea sfert. La pauză, jocul a fost egal la 32 bucata. Raiders i-au depășit pe Lions cu 20-15 în al treilea sfert. Cu toate acestea, Lyons a ținut Caledonia-Mumford la doar 13 puncte în al patrulea sfert, iar Justin Smith a trimis jocul în prelungiri după o retragere la sonerie. Lions au răsturnat mingea în puncte cruciale în timpul prelungirilor, iar Raiders a rezistat pentru această victorie în fața unei mulțimi mai ales amicale de Lyon.

Vin Molisani a marcat 29 de puncte pentru Raiders. Kyle Wade a terminat cu 19. Joe Laursen a participat cu 13.

Justin Smith a marcat 20 din cele 24 de puncte ale sale în a doua repriză pentru Lyons. Acesta a fost primul său joc de la începutul lunii ianuarie. Horace Betts a adăugat 15, iar bobocul J.C. Walker a terminat cu 12.

Caledonia-Mumford va înfrunta sâmbătă, la Buffalo State, campioana Secțiunii VI, Middle Early College, în Far West Regionals. Va fi prima apariție regională a Raiders din 1979. (UPDATE: NYSPHSAA și-a amânat campionatele de iarnă pe termen nelimitat)