LAKERS MERGE SPATE LA SPATE: Băieții Skaneateles câștigă titlul de fotbal

Neavând turnee de stat sezonul trecut, echipa de băieți de fotbal pentru Skaneateles a trebuit să aștepte o perioadă mai lungă decât majoritatea pentru a avea ocazia să-și apere titlul în clasa B la nivel de stat. În calea de duminică dimineața a fost un adversar familiar la nivel de stat în Haverling Rams de la Secțiunea V. Echipele s-au confruntat în semifinalele de stat din 2019 pe drumul Lakers către un campionat de stat.

A durat ceva timp pentru ca scorul să înceapă, dar la 25′ Sean Kerwick a marcat primul gol al jocului, dându-i lui Skaneateles un avantaj cu 1-0. Scorul a rămas așa până în repriza secundă când Haverling a marcat la 10′. Apărarea s-a dovedit a fi la o primă, iar cu scorul rămas 1-1 la sfârșitul regulamentului, un final palpitant era pregătit să fie jucat. Atacul ofensiv al lui Laker a fost în mișcare în prelungiri, când Owen Cheney sa conectat cu Jack Phillips pentru a-i trimite pe credincioșii Skaneateles în frenezie, marcând golul victoriei cu 13 minute rămase în prelungiri. Victoria cu 2-1 pentru Skaneateles a asigurat a doua coroană consecutivă New York clasa B pentru fotbal băieți. De asemenea, Lakers vor încheia sezonul cu un record neînvins de 21-0 în general și 9-0 în ligă.