Geneva Red Wings se pregătește să găzduiască deschiderea playoff-ului PGCBL a învinsului care merge acasă

În fața unui număr record de spectatori din 2017 și în ultimul meci al sezonului regulat, voleitorul de la Geneva Red Wings și importatorul japonez Yohei Ishiyama a alergat acasă în partea de jos a reprizei a zecea pentru a se îndrepta împotriva Elmira Pioneers și pentru a-și asigura drepturile de găzduire pentru prima. runda playoff-ului PGCBL.

1-800-333-8655

Pioneers (27-23) au sărit în frunte devreme, înscriind doi la o dublă RBI a lui Andrew Orzel (Wofford) în fruntea celei de-a treia. Orzel a terminat cu trei RBI pe noapte. Geneva a răspuns cu puncte simple în reprizele a treia, a patra și a cincea. Dominic Toso (Bucknell), Justice Bigbie (Carolina de Vest) și Matt Chamberlain (New Haven) au colectat RBI-uri în acea perioadă ofensivă. Chamberlain a lovit primul lanț din partea de jos a reprizei a cincea peste peretele central din dreapta pentru a egala jocul de minge la trei runde.

Elmira a trecut pe cinci în topul celui de-al șaptelea. În a șaptea repriză, șansele ca primul tur să fie găzduit la Geneva păreau mici. Cu toate acestea, ei au spart cu două runde în al șaptelea și al optulea și o rundă solo pentru a egala în al nouălea. Mikey Arman (Kenyon) și Will Simoneit (Cornell) au avut lovituri mari în a șaptea repriză cu două out-uri. Toso a avut lovitura pentru a marca doi în al șaptelea. TJ Byrd (Rend Lake) a concurat acasă pe un teren sălbatic pentru a marca runda egală cu două out-uri în partea de jos a reprizei a noua.

Introduceți reprize suplimentare. Colby Mullins (Andrew College) a lansat un cadru fără scor în jumătatea de sus, permițând Genevei ocazia de a înscrie doar unul pentru a câștiga în partea de jos a reprizei. Yohei Ishiyama (Universitatea Nihon, Japonia) a început lucrurile pentru Wings cu o dublă de pe peretele din dreapta. Următoarea piesă a fost una sălbatică: Dominic Toso a întins un bunt în încercarea de a-l sacrifica pe Ishiyama pe locul al treilea. Prima bază pentru Elmira a atacat rapid buntul și a aruncat mingea pe al treilea pentru a încerca să-l prindă pe Ishiyama care avansează. Aruncarea a navigat peste capul jucătorului de la baza a treia, iar Ishiyama a venit acasă la o mulțime de Aripi Roșii care l-au înghesuit pe platou.

Elmira a trimis șase ulcioare la movilă într-un fel de noapte Johnny All-Staff. Starterul de la Geneva, Trevor Lloyd, a aruncat 6,2 reprize, a permis cinci puncte și a scos trei. Brent Holcombe (Bossier Parish CC) și Garrett Swanson (Kalamazoo) s-au combinat pentru 2,1 reprize de ușurare fără scoruri, iar Mullins a câștigat victoria.

Când toată praful s-a așezat, Red Wings și-a câștigat drepturile de găzduire pentru un joc de playoff pentru prima dată din 2014. Vor juca mâine un meci împotriva lui Elmira Pioneers, câștigătorul avansând și învinsul fiind eliminat. Punctul culminant pentru acel joc va fi cu siguranță meciul de pitching. Bobocul stelar al lui Ole Miss, Houston Roth, va pune mâna pe Elmira. El a stabilit recordul PGCBL pentru lovituri într-un singur joc cu 20 la Newark la începutul sezonului. Geneva îl va trimite pe Brian Reed (RIT) să lupte pentru ei. Reed a început și a dominat pentru Wings la începutul sezonului, dar a călătorit recent în Spania pentru a concura la nivel internațional.