Adio JUSTITIEI: Superstarul Lyons a marcat 44 in ultimul joc ca C.G. Finney îi înlătură pe Lions din postsezon

După ce a câștigat cel de-al 19-lea titlu de secțiune al școlii sale vineri seară la Blue Cross Arena, judecătorul senior din Lyons Smith și colegii săi și-au îndreptat atenția către o cursă la un titlu de stat. Primul lor obstacol ar fi o confruntare cu un C.G dur. Echipa Finney, campionii Secțiunii V Clasa C1, la liceul Newark luni seară.

În fața unei săli de sport pline, seniorul din Lyon a schimbat lovituri cu C.G. Keegan Ocorr, remarcabil de la Finney, și fenomenul de clasa a VIII-a, Markus Robinson. Până la urmă, a fost C.G. Finney Falcons și antrenorul principal Joe Marchand, care ar câștiga o victorie cu 92-88 și ar urma să-l înfrunte pe Cal-Mum în jocul de play-in de Clasa C de miercuri seara de pe Blue Cross Arena.

recenzii ale clienților unui plan de alimentare ușor

Lyons a ajuns la un avans de 12-5 devreme în spatele 2 triple din primul sfert de la seniorul David Weaver, dar Finney a revenit pentru a lua conducerea cu 21-19 după prima perioadă.

Ei ar extinde avantajul la 43-39 la pauză, în spatele celor 17 puncte din prima repriză, atât de la Markus Robinson, cât și de la seniorul Finney, Caleb Anger, care a îngropat 5 triple.

inelul de foc politică youtube

Finney ar extinde avantajul până la 11 puncte în a doua repriză. Lyons ar reduce diferența la 1 punct, dar Finney a răspuns cu găleți de la Ocorr și Robinson pentru a construi marja înapoi la 8. Ocorr va merge cu 6-8 de la linia de aruncări libere în ultimul sfert pentru a pecetlui victoria și a pune aproape cariera unuia dintre marii din toate timpurile care a purtat vreodată o uniformă Lyons.

Judecătorul Smith ar termina cu 44 de puncte, încheindu-și cariera cu doar 11 puncte mai puțin de marca de 2.000. David Weaver a marcat 18 puncte la 4 puncte de trei puncte în ultimul său joc pentru Lions. Studentul al doilea, Horace Betts IV, a terminat cu 9, juniorul Benji Kemp a marcat 8, iar seniorul Aaron Romero a marcat 4 puncte. Studentul în doi ani, Justin Smith, a fost ținut la un nivel scăzut de 2 puncte din sezon.

Pentru Falcons, Keegan Ocorr a marcat 36 de puncte, 27 în a doua repriză, în timp ce elevul de clasa a VIII-a Markus Robinson a înregistrat 29. Caleb Anger a marcat 24 de puncte la 6 triple înainte de a înlătura sfârșitul jocului. Singurii alți șoimi care au marcat au fost Josh Taylor, care a avut 2 puncte și Xavier Smith, care a lovit o singură aruncare liberă.

Pentru antrenorul principal Dean Schott II și Lions, aceștia încheie sezonul ca campioni ai Secțiunii V clasa C2, cu un record general de 21-3.