Cornell pierde unul dur în fața lui Colgate

Juniorul Richie Kenney a aruncat pentru 268 de yarzi și o recuperare de 87 de metri pentru o atingere de către seniorul Jelani Taylor la sfârșitul primei reprize a stimulat mitingul echipei de fotbal Cornell de sâmbătă, dar Colgate a forțat o schimbare de afaceri la coborâșuri pe propriul teritoriu în ultimul minut pentru a rezista pentru o victorie cu 21-20 asupra lui Big Red la Schoellkopf Field. Cornell a căzut la 1-4, în timp ce Raiders s-au îmbunătățit la 1-7.

Seniorul Harold Coles s-a repezit pentru 89 de yarzi în 17 porturi pentru Cornell, care a marcat la prima sa unitate a jocului pe un câmp de 39 de metri de către juniorul Garrett Patla. Colgate a răspuns cu o pereche de touchdown-uri la sfârșitul celui de-al doilea sfert pentru a lua un avans de 14-3, apoi a fost în poziție favorabilă pentru a împinge avantajul mai departe de linia de 3 metri de la Cornell chiar înainte de repriză. Demisia de către bobocul Jake Stebbins a fundașului Colgate, Grant Breneman, a forțat un balon și a dus la revenirea dramatică a lui Taylor. În loc de deficit de 17 puncte la repriză, extrapunctul lui Patla l-a tras pe Cornell la patru puncte la pauză.

Harold Coles se grăbește pe margine în prima jumătate a echipei de fotbal Cornell

Big Red a preluat conducerea în al treilea sfert cu o pasă de touchdown de 5 metri a lui Kenney către juniorul SK Howard. Raiders au răspuns cu un touchdown la următoarea lor unitate pentru a lua conducerea în a patra. Cornell a făcut un joc de un punct pe terenul de 28 de metri al lui Patla, cu 13:49 de jucat, dar nu s-a putut apropia.