Cornell se îmbunătățește la 7-0 cu victoria în fața lui Quinnipiac

Portarul junior Matthew Galajda a făcut 13 din cele 22 de salvari ale sale în a treia repriză pentru a ajuta golul de putere al atacantului Michael Regush în a doua perioadă să devină câștigătorul meciului pentru echipa masculină de hochei Cornell într-o victorie cu 2-1 în fața ECAC Hockey. rivalul Quinnipiac vineri seara la Lynah Rink. Odată cu victorie, Big Red – clasat pe locul al doilea în țară atât în ​​sondajele USCHO.com, cât și în USA Today/USA Hockey Magazine – se îmbunătățește la 7-0 pentru a doua oară în ultimii trei ani.

Michael Regush întoarce golul câștigător al jocului de putere în a doua perioadă a bărbaților de la Cornell

top 10 cele mai valoroase companii

Deși prima repriză nu a produs goluri, s-a încheiat cu un val de activitate în fața Galajdei. El a făcut o pereche de salvari într-o întindere remarcabilă de trei curse Quinnipiac cu un om ciudat într-un interval de doar 27 de secunde.

Cornell (7-0, 5-0 ECAC Hockey) a lovit apoi primul cu golul atacantului junior Brenden Locke la începutul celei de-a doua perioade. Quinnipiac (6-5-1, 2-2-1) a contracarat cu cel de-al cincilea gol al sezonului al lui Nick Jermain pentru a egala la 1, dar Regush l-a repus definitiv pe Big Red la doar o umbră peste două minute mai târziu. A oferit jocului de putere Big Red, care conduce țara cu o rată de conversie de 40%, cel puțin un gol în fiecare dintre primele șapte jocuri ale echipei, pentru prima dată după sezonul 2005-06.