Bills sunt în topul lui Patrioți în finala sezonului regulat, revendicând cap de serie numărul 2 în AFC

Buffalo Bills (13-3) a câștigat o victorie cu 35-23 în fața New England Patriots (8-9) în finala sezonului regulat duminică după-amiază pe Highmark Stadium.

Odată cu victorie, Buffalo și-a asigurat oficial capul de serie numărul 2 în AFC și îi va înfrunta acasă pe Miami Dolphins weekendul viitor, în primul tur al playoff-ului. Data și ora nu au fost încă anunțate.

În ceea ce privește jocul, cu siguranță nu a fost ușor pentru Bills. Meciul a fost la egalitate 14-14 la pauză, iar New England a rămas aproape pentru cea mai mare parte a reprizei secunde, înainte ca Buffalo să se retragă târziu.

Finger Lakes Partners (Billboard)

Echipe speciale au apărut uriașe pentru Bills. Nyheim Hines a deschis jocul cu o explozie, în timp ce a returnat lovitura de început la 96 de metri până la casă. Mai târziu, el a alergat înapoi încă unul pentru 101 de yarzi, devenind al 11-lea jucător din istoria NFL cu două touchdown-uri de la startul returului în același joc.

Josh Allen a completat 19 din 31 de pase pentru 254 de yarzi și trei touchdown-uri pentru a merge împreună cu o interceptare. Dawson Knox, John Brown și Stefon Diggs au efectuat fiecare touchdown.