Bills acordă al doilea blocaj al sezonului cu victoria cu 40-0 în fața texanilor (acoperire completă)

Bills i-au jucat cu Houston Texans pentru prima dată de la pierderea devastatoare în timpul prelungirilor din jocul Wild Card din 2020, dar de data aceasta a jucat în favoarea lui Buffalo, cu un blocaj masiv de 40 la 0.

Al doilea blocaj al Bills din sezon i-a mutat la 3-1.

După acel touchdown inițial de la Buffalo, Bills s-au străduit să-l pună cu pumnul în al doilea și al treilea sfert, mulțumindu-se cu patru goluri de teren înainte de a găsi în cele din urmă drumul înapoi în zona finală în a patra cu un alt touchdown Allen la Knox. Dar după aceea, Buffalo și-a mărit avantajul impresionant, înscriind încă două TD-uri.

Allen a terminat jocul cu 20/29 pentru 248 de metri, două touchdown-uri și o interceptare.

Apărarea lui Buffalo a fost extraordinară în această după-amiază. După ce a ținut Houston la un total de opt metri în prima repriză, ei au organizat un joc de cinci, patru dintre ele venind la interceptări, inclusiv alegerea finală a lui Davis Mills de Tyler Matakevich pentru a încheia jocul.

LINKURI RECAPITULARE JOCULUI:

JUMĂTATE:

PREvizualizarea jocului:

abonamente la rochester red wings

Bills (2-1) arăta exploziv în săptămâna 3 împotriva Washingtonului, cu ofensiva luminand tabela de marcaj, iar apărarea creând pierderi de joc. Săptămâna aceasta, Houston Texans (1-2) vin la Orchard Park, care marchează cel de-al 10-lea meci din sezonul regulat dintre cele două francize.