Berarii iau pe Herons cu 3-1 în meciul Liberty League

Echipa de hochei pe gazon a Colegiului William Smith a căzut cu 3-1 în fața Colegiului Vassar în această după-amiază, într-un meci de la Liberty League pe drum. Herons cad la 5-5 general și 1-1 în conferință, în timp ce Brewers trec la 7-3 general și 2-0 în Liberty League.

Vassar l-a învins pe William Smith cu 10-5 și a menținut un avantaj de 8-3 în șuturile pe poartă. Herons au produs cinci cornere de pedeapsă în comparație cu patru Brewers. Cinci stârci diferiți au înregistrat o lovitură după-amiaza, cu un student absolvent , un senior  și un junior  fiecare aterizat câte unul la țintă.

MOMENTE DE MECI:

• Vassar a deschis scorul la 9:23 după ce un turnover defensiv al lui William Smith a dus la o oportunitate de lovitură de penalizare pentru Berari. Sofia Beseth a transformat șansa, dându-i lui Vassar un avantaj devreme cu 1-0.
  • Berarii au menținut impulsul în restul primei reprize, ținându-i pe Herons la zero șuturi în repriză.
  • William Smith a răspuns în al treilea sfert, trăgând cinci lovituri și câștigând toate cele cinci cornere de pedeapsă.
  • Stârcii au urcat pe tablă în minutul 41 după ce i s-a acordat un penalty la colț. Maxwell i-a trimis mingea lui Mantione care a tras imediat un șut. Șutul lui Mantione a deviat de pe bastonul lui Maxwell pentru a-l învinge pe portarul Brewer și a egalat la 1-1.
  • 2:35 în ultimul sfert, Berarii aveau să-și recapete conducerea. Beseth a trimis o minge peste cușcă care a găsit bățul lui Tori Baker care a șutat pe lângă senior .
  • William Smith a împins cifrele înainte pentru restul concursului, încercând să prindă un gol de egalizare. Vassar a înscris un gol de asigurare cu mai puțin de două minute rămase împotriva cursului de joc, în timp ce Beseth și-a luat al doilea ajutor al jocului, când a găsit-o pe Jaclyn Narleski tăind în fața cuștii.
  • Foster a jucat toate cele 60 de minute în poartă pentru Herons, postând patru salvari în după-amiază. Ea are acum 1-2 în sezon.

URMEAZA:

William Smith va reveni în acțiune joi, 5 octombrie, când va primi Universitatea Houghton la Geneva pentru o confruntare fără conferință. Acțiunea dintre Herons și Highlanders este stabilită pentru ora 18:00. pe câmpul McCooey.