Aaron Judge, Joey Gallo i-au condus pe Yankees să-i învingă pe White Sox

A trecut o săptămână pentru Aaron Judge, iar sluggerul lui Yankees nu dă semne de încetinire.

Judge a conectat pentru două lovituri uriașe, ca parte a unei performanțe de patru RBI, slugând un homer din a opta repriză și strângând o lovitură de punctaj în al 10-lea, ajutând la puterea Yankees la o victorie cu 7-5 asupra White Sox. într-un slugfest sălbatic de sâmbătă seara la Guaranteed Rate Field.

Lovitura din a opta repriză de pe Craig Kimbrel a fost al 26-lea homer al lui Judge și al treilea din serie, deoarece Judge a pătruns adânc de două ori în jocul Field of Dreams de joi din Dyersville, Iowa. Joey Gallo a urmat cel de-al 10-lea single al reprizei lui Judge lansând o lovitură de două runde de la Liam Hendriks, după ce a intrat adânc în prima repriză pentru a-l susține pe titular Jameson Taillon.

Yankees au fost la o lovitură distanță de victorie în al nouălea, în timp ce Chad Green a tras câteva mingi rapide pe care José Abreu le-a întors. Dreaptașul a încercat o minge curbă pentru cea de-a opta lansă a batului, pe care Abreu l-a depus peste peretele din stânga centru al câmpului pentru un șut de egalare.

A fost cel de-al 18-lea avans al Yankeesului în a opta repriză sau mai târziu, majoritatea în Majors în acest sezon. Taillon i-a ținut pe White Sox la trei runde și șapte lovituri în mai mult de cinci reprize, iar după ieșirea sa, bullpenul Yanks a stins o pereche de raliuri din Chicago.

Jonathan Loaisiga a fost convocat ca opritor pentru un loc important în al șaselea, zvârcolindu-se de un blocaj plin de baze, un-out, inducând alegerea unui jucător cu bâtă ruptă și o zbură adâncă pe care a lovit-o defensivul central Brett Gardner. După ce Loaisiga a permis o pereche de simplu în al șaptelea, Wandy Peralta a aruncat fără daune dintr-un loc de două la două și două.