Yankees irosesc ziua de două casete a lui Aaron Judge, pierd în fața lui Blue Jays în finala seriei

câte vizualizări să devină virale

A fost aceeași veche poveste pentru yankei. Ei s-au luptat ofensiv și au trebuit să se bazeze foarte mult pe bullpenul lor, iar acest lucru s-a dovedit costisitor deoarece au pierdut cu Blue Jays, 5-4, la TD Ballpark din Dunedin, Florida, miercuri după-amiază. Toronto a luat două din trei jocuri din serie.

Aaron Judge a lovit două runde în primele două de la bâte, dar ofensiva a zdrobit. Yankees nu au avut multe ocazii de marcat, mergând 1-3 cu alergătorii în poziție de marcare. New York a urcat pe tablă în prima repriză, când Judge l-a luat pe dreapta T.J. Zeuch adânc peste peretele din stânga terenului pentru a oferi clubului un avantaj 1-0.

Judge s-a conectat pentru un alt șut solo trei reprize mai târziu, apoi Yankees au mai marcat două run-uri în cadrul unui single de Gio Urshela care a egalat jocul la 4-4.