Yankees pierd a treia consecutivă, eliminate de Blue Jays

Dreaptașul Yankees Jameson Taillon a avut o ieșire puternică luni după-amiază pe Yankee Stadium. Dar a ajuns pe partea greșită a înfrângerii cu 8-0 în fața Blue Jays.

Yankees au pierdut trei jocuri consecutive și sunt la egalitate cu Red Sox pentru primul loc Wild Card din Liga Americană, în așteptarea rezultatului meciului dintre Boston cu Tampa Bay la Fenway Park.

Taillon a lansat un record de șapte reprize pentru a treia oară în acest sezon, permițând trei alergări la trei lovituri și două plimbări în timp ce a scos cinci.

Părea că va fi o după-amiază scurtă pentru Taillon. În prima repriză, le-a permis lui Marcus Semien și Vladimir Guerrero Jr. după aceea, Taillon a ținut Toronto fără gol în următoarele cinci reprize, dar și-a permis ultima rundă a jocului în a șaptea repriză, când a renunțat la un single RBI pentru Lourdes Gurriel Jr.

Blue Jays a pus cuiul în sicriu în partea de sus a celei de-a noua reprize, înscriind cinci puncte. Semien a evidențiat scorul cu un grand slam de la dreapta Brooks Kriske.

Doza de maeng da kratom pentru euforie

Stângașul Blue Jays Hyun Jin Ryu l-a depășit pe Taillon, aruncând șase reprize fără scor, permițând trei lovituri și scoțând șase.