Fetele Victor de volei au câștigat campionatul de stat clasa AA 2021

Echipa de volei de fete Victor Blue Devils poate trimite încă un banner pe căpriori, duminică dimineața Blue Devils câștigând titlul de stat clasa AA 2021 în fața Massapequa cu 3-1. Pentru Victor, este prima lor coroană de volei pentru fete din 2009. Este al treilea titlu de stat în general la volei feminin și primul din clasa AA. Pentru echipă, completează o poveste de răscumpărare pentru seniorii din echipă, mulți dintre ei au fost în echipă în 2018, când Blue Devils au ajuns puțin în scurt.

Primul set al meciului s-a dovedit a fi unul incitant. Victor a sărit la un set de avans devreme, dar Massapequa a reușit să rămână, la un moment dat fiind în urmă cu 20-18. Cu încă câteva puncte marcate, Chiefs a cerut un timeout, Victor conducând cu 23-21. S-a dovedit a fi o mișcare zadarnică, deoarece Blue Devils au reușit să-l țină pe Massapequa la distanță pentru a câștiga setul cu 25-23. Al doilea set a început similar cu primul, Victor deținând un avans de 14-10 înainte de a profita de tot impulsul în set, câștigând cu 25-14 și sărind la un avantaj rapid de 2-0.

Massapequa nu ar dispărea în tăcere, iar șefii ar avea nevoie de un al treilea set mare pentru a rămâne în viață. Victor nu a reușit să țină pasul cu ritmul lui Chief în setul al treilea, iar Massapequa aproape a reflectat setul al doilea, Blue Devils luând o victorie în set cu 25-15 și reducând scorul meciului la 2-1. Pentru Victor, setul patru ar fi critic, Chiefs având un impuls din setul al treilea. Atacul Blue Devils a venit rapid și aveau să țină piciorul pe accelerație pentru a da tonul setului al patrulea. Victor a luat conducerea și a ținut-o departe de Massapequa, în timp ce Chiefs a cerut un timeout, Victor conducând cu 17-12. Ar fi o ultimă mișcare de ochi pe Chiefs, când Victor s-a îndepărtat și a luat setul și meciul 25-15.

face bani online în 2015

Victoria cu 3-1 a lui Victor încheie un adevărat sezon de carte de povești pentru Blue Devils. Inclusiv turneele de pe tot parcursul sezonului și post-sezon, precum și meciurile din sezonul regulat, Victor va încheia sezonul cu un record impresionant de 45-1, inclusiv 9-1 în ligă. Mai presus de toate, campionii Secțiunii V Clasa AA adaugă acum cel mai impresionant titlu sezonului, Campionii statului New York.