Doi jucători de fotbal din Hobart câștigă premii săptămânale

Schiță automatăFotografie prin: Hobart Athletics

cele mai vechi cluburi de fotbal din Anglia

Colegiul Hobart a câștigat două dintre cele patru premii săptămânale de fotbal ale Liberty League. Siguranța gratuită Blake Hansen a fost desemnat interpretul echipelor speciale al săptămânii, iar linebackerul Bryan Aguilar a fost recunoscut ca interpretul defensiv al săptămânii.

Hobart a câștigat sâmbătă ECAC Asa S. Bushnell Bowl cu 21-3 la Westminster College, încheind sezonul cu un record de 9-2. Oamenii de stat i-au limitat pe Titani doar la un singur gol de teren în primul sfert, cel mai mic punctaj al sezonului. De asemenea, a marcat pentru prima dată în acest an când Westminster nu a aruncat cel puțin o pasă de touchdown.

Hansen a fost numit MVP-ul jocului, înregistrând 14 tacleri, inclusiv opt solo. De asemenea, el a rupt o pasă și a blocat un gol, pe care l-a recuperat și a revenit pentru un touchdown. Cu Hobart în frunte cu 7-0 în primul sfert, Hansen a blocat un lovitura adânc în teritoriul Westminster, a recuperat-o la 11 și a intrat în zona finală neatinsă pentru primul său TD colegial.

Hansen a jucat în toate cele 11 jocuri din acest sezon, înregistrând 45 de tacleri, trei rupturi de pase și o interceptare. A apărut în 22 de jocuri în carieră, înregistrând 60 de tacleri și șase rupturi de pase.

Aguilar a avut nouă tacleri sâmbătă. În al treilea sfert, cu Titanii în zona roșie, el a forțat un balon pe care oamenii de stat l-au recuperat. A fost una dintre cele patru refaceri cu care apărarea Hobart a venit în joc.

În 10 meciuri din acest sezon, Aguilar a produs 85 de tacleri, inclusiv patru pentru înfrângere, și jumătate de sac. În 26 de jocuri în carieră, el are 126 de tacleri, 16 tackle pentru pierdere, patru sack-uri, patru baloane forțate și două recuperări de balonare.