Lacrosse feminine din Syracuse ajunge în Final Four cu victoria cu 17-11 în fața Florida (acoperire completă)

Meaghan Tyrrell a căutat o bandă deschisă la marca de 12 metri, a răsucit la stânga și a întâlnit un fundaș din Florida, apoi a răsucit la dreapta și a înfruntat un altul. Meaghan Tyrrell a încercat să treacă în timp ce mingea s-a prăbușit la pământ când bastonul ei s-a ciocnit de apărătorii ei.

Sam Swart s-a repezit pentru a ridica mingea de la sol în mijlocul haosului, iar apărătorii din Florida au învățat-o în căutarea mingii în timp ce fluierul a sunat. Gators au câștigat posesia, cimentând al optulea turnover al lui Syracuse în primele 30 de minute de joc.

când se întoarce condimentul de dovleac la Dunkin 2020

La mai puțin de un minut mai târziu, Emily Heller a trecut peste 8 metri, s-a poziționat în fața portarului Syracuse, Asa Goldstock, și a trimis mingea în plasă pentru a egala meciul la 5 la pauză.

Nr. 3 Syracuse (16-3, 8-2 Atlantic Coast) s-a confruntat sâmbătă cu nr. 6 Florida (18-3, 10-0 American Athletic) în sferturile de finală ale turneului NCAA. Gators au intrat în joc pe o serie de 15 victorii consecutive, ținând adversarii la mai puțin de 10 goluri în toate meciurile cu excepția a două din acest sezon. Dar în sferturile de finală, Orange a marcat 17 goluri împotriva Floridei pentru a ajunge în semifinalele turneului NCAA.