Syracuse Mets a eliminat Scranton/Wilkes-Barre, 6-0

Lanțul titular de la Syracuse Mets, Jesus Reyes, și-a dat cel mai bun început de sezon, aruncând șase reprize fără scor pentru a conduce Syracuse la o victorie cu 6-0 în fața celor de la Scranton/Wilkes-Barre RailRiders, pe stadionul NBT Bank, vineri seară. Reyes a permis doar trei lovituri în timp ce a scos trei bateți.

Syracuse (25-50) a lovit primul cu o rundă în partea de jos a reprizei a doua. Khalil Lee a lucrat la o plimbare de început, iar apoi Cheslor Cuthbert a ajuns la o eroare a aruncatorului Scranton/Wilkes-Barre Josh Maciejewski, care a aruncat o aruncare de secundă încercând să-l retragă pe Lee. După ce Martin Cervenka a remizat o plimbare pentru a încărca bazele, Albert Almora Jr. a lovit un salt de sacrificiu pentru a-l marca pe Lee și a scos pe Mets cu 1-0.

Cronologia procesului de audit irs 2020

Syracuse a adăugat încă două runde în partea de jos a celei de-a treia. Wilfredo Tovar a condus cu o dublă. După ce Travis Blankenhorn a lovit, Patrick Mazeika a livrat cu un singur RBI pentru a-l pune pe Mets cu 2-0. Lee a urmat cu o plimbare, iar apoi Cuthbert a lovit un simplu, marcand Mazeika pentru a-l pune pe Syracuse în frunte, 3-0.

În partea de jos a celui de-al patrulea, Travis Blankenhorn a conectat pe un home run solo pentru a face scorul 4-0 în favoarea Mets. A fost al cincilea home run al lui Blankenhorn din sezon cu Syracuse.

Mets și-au extins avantajul în partea de jos a celui de-al șaselea, începând cu un single de la Almora Jr. După ce Payton a zburat, Tovar a mers pe jos, iar apoi Blankenhorn a lovit o singură rundă, înscriind Almora Jr. pentru a mări avantajul la 5-0. Mazeika a urmat cu un groundout RBI pentru a face 6-0 Mets.

Scranton/Wilkes-Barre (47-25) a fost blocat de personalul de pitching Syracuse. Bullpen-ul l-a urmat pe Reyes cu trei reprize fără scoruri. Yeizo Campos și-a făcut debutul în Tripla A și a livrat două reprize fără scoruri, nepermițând nicio lovitură și mergând doar una. Franklyn Kilome a lansat al nouălea, a mers unul și a lovit unul.

Mets și RailRiders se întorc la NBT Bank Stadium pentru meciul cinci al seriei sâmbătă seara. Prima lansare este la 6:35 p.m. iar porțile se deschid la 5:30.