Rochester Red Wings aruncă cinci home runuri în victoria împotriva lui Worcester

cadou pentru mireasa de la mama

Red Wings a lovit cinci home run-uri în drum spre o lovitură de 18-5 a Worcester Red Sox miercuri seara la Polar Park.

Daniel Palka a lovit două runde de acasă, Luis Garcia a condus în cinci run-uri și Huberto Arteaga a strâns patru lovituri, trei run-uri și trei RBI pentru a accelera ofensiva pentru Wings.

Fiecare Red Wing din formația de start a avut cel puțin o lovitură și SEVEN a avut nopți cu mai multe loturi.

Rochester (8-18), care a intrat în serie după o secetă fără scoruri de 22 de reprize, a marcat 24 de puncte în primele două jocuri ale seriei.

Garcia a început lucrurile cu un homer de trei runde în a doua repriză pentru a le oferi celor de la Wings un avans de 4-0.

ce face un videoclip viral

După ce Worcester a tăiat avantajul la jumătate în partea de jos a secundei, Brandon Snyder și-a lovit al treilea homer al sezonului – un șut în două runde care a dat Wings un avantaj cu 6-2.

Primul homer al nopții al lui Palka a făcut 9-2 în a patra repriză. Al doilea homer al nopții, o repriză mai târziu, a finalizat un al cincilea cadru de șapte runde și a făcut 16-3.

Aripile caută să țină liliecii fierbinți joi seara în jocul trei al seriei.