Syracuse Mets cad în fața Red Sox în 10 reprize

Syracuse Mets și Worcester Red Sox au jucat primul lor joc extra-inning al sezonului, Red Sox câștigând la o plimbare plină de baze în partea de jos a celei de-a zecea reprize, 2-1, vineri seara la Polar Park din Worcester, MA .

Cu meciul egal, 1-1, în partea de sus a celei de-a zecea reprize, Syracuse l-a făcut pe Quinn Brodey să înceapă cadrul la baza a doua din cauza regulii extra-inning implementate în ligile minore începând cu 2018. Drew Ferguson a plecat pentru a conduce. Brodey a avansat apoi la baza a treia, iar Ferguson la a doua, pe un butuc de sacrificiu al lui Cody Bohanek. Red Sox l-a plimbat intenționat pe Johneshwy Fargas pentru a încărca bazele. Martin Cervenka a ieşit afară, iar Brandon Drury a ieşit la pământ, încheind jumătatea reprizei.

În partea de jos a al zecelea, Jett Bandy a început la baza a doua pentru Worcester. Bandy s-a mutat pe locul al treilea pe un groundout Jarren Duran la baza a doua. Apoi, Mets i-au plimbat în mod intenționat atât pe Danny Santana, cât și pe Chris Herrmann pentru a încărca bazele. Yairo Munoz a ieşit pentru a doua ieşire. Marcus Wilson a venit la farfurie și a făcut o numărătoare completă. Terenul de 3-2 a fost în interiorul lui Wilson pentru mingea a patra, mergând în runda câștigătoare pentru o victorie cu 2-1 Red Sox.

Worcester (5-5) a marcat primul run al jocului în a doua repriză. Wilson a condus cu un home run către câmpul central pentru a-i pune pe Red Sox în frunte, 1-0.

Syracuse (2-8) s-a chinuit să înscrie și nu a avut o lovitură în primele șase reprize ale jocului. Asta s-a schimbat în al șaptelea. Cu o ieșire, Quinn Brodey a lovit home peste Worcester Wall, înalt de 22 de picioare, în câmpul drept, egalând, 1-1.

În timp ce Mets aveau să mai reușească o singură lovitură în restul jocului, lansarea lui Syracuse a fost magistral. Starter Jordan Yamamoto a lovit opt ​​batetori în patru și 1/3 reprize pe movilă, permițând doar patru lovituri și o rundă. Reliversarii Trevor Hildenberger, Arodys Vizcaíno și Yennsy Díaz s-au combinat pentru a arunca 4 și 2/3 reprize de baseball cu o singură lovitură, fără scoruri, în timp ce au mers doar un bataș și au lovit nouă. Stephen Nogosek a fost pe movila pentru Mets în al zecelea, scoțând un batator. Runda care a marcat este o alergare necâștigată.

Syracuse și Worcester se întâlnesc din nou sâmbătă. Dreaptașul Jerad Eickhoff va fi pe movilă pentru Mets, alături de dreptaciul Ryan Weber pentru Red Sox. Prima lansare este stabilită pentru 4:05 p.m.