Sezonul Bills se încheie cu o altă pierdere devastatoare în playoff în fața Chiefs (acoperire completă)

Pentru a treia oară în patru ani, Buffalo Bills s-a încheiat sezonul cu o înfrângere în fața Kansas City Chiefs, de data aceasta pierzând cu 27-24 pe Highmark Stadium în runda AFC Divisional duminică seara.

Buffalo a condus cu 17-13 la pauză, dar a reușit doar șapte puncte în a doua repriză. Cu toate acestea, au avut șansa de a egala jocul la 27, cu 1:43 rămas în regulament, dar Tyler Bass a ratat un câmp de 44 de metri la dreapta.

Josh Allen a completat 26 din 39 de pase pentru 186 de metri și un touchdown. De asemenea, a alergat de 12 ori pentru 72 de metri și două scoruri. Khalil Shakir a retras singurul TD primit la o pasă de 13 metri de la Allen.