Seria de patru victorii a lui Mets s-a întrerupt cu pierderea în fața Cardinals în finala seriei

New York Mets (58-67) s-a întrerupt duminică după-amiază cu o serie de patru victorii consecutive cu o înfrângere cu 7-3 în fața St. Louis Cardinals (55-70) pe stadionul Busch.

New York a condus cu 2-1 după patru reprize, dar lansarea s-a prăbușit, iar Mets s-a luptat să genereze mai multă ofensă împotriva Bullpen-ului Cardinals.

Pete Alonso a lovit cel de-al 39-lea home run al sezonului, în timp ce Jonathan Araúz a făcut o rundă cu un singur. Cealaltă rundă a marcat dintr-o eroare de aruncare.

Carlos Carrasco a durat doar patru reprize, renunțând la trei puncte la nouă lovituri. Trevor Gott a renunțat la toate cele patru runde în relief.

Mets se va îndrepta la Atlanta pentru a începe o serie de trei meciuri cu Braves luni, la 7:20 p.m.