Scottie Scheffler a câștigat victoria la Campionatul jucătorilor, devine jucătorul de golf pe locul 1 în lume

Scottie Scheffler a devenit campioana Campionatului Jucătorilor desfășurat la TPC Sawgrass din Pointe Vedra Beach, Florida.

când este următoarea verificare a stimulului

Pe tot parcursul turneului, Scheffler și-a menținut conducerea după a treia zi de joc și și-a menținut poziția în ultima zi, asigurându-și a șasea victorie în PGA Tour. Cu un scor de -17, Scheffler a terminat cu un avans confortabil de cinci lovituri asupra lui Tyrell Hatton, care a ajuns pe locul doi.

Din întregul teren, Scheffler a fost unul dintre cei trei jucători care au fost capabili să înscrie scoruri în anii 60 în toate cele patru zile ale turneului. În calitate de câștigător, Scheffler a câștigat un premiu de 4,5 milioane de dolari și a ajuns pe primul loc ca jucător de golf pe locul 1 în lume.