Sabres scăpa de două goluri în înfrângerea în prelungiri în fața lui Lightning

Buffalo Sabres nu au reușit să mențină un avantaj târziu, când au căzut în fața Tampa Bay Lightning, cu 6-5, în prelungiri luni seara la KeyBank Center.

Backpage arest 2016 rochester ny

Buffalo a condus cu 5-3, cu puțin peste cinci minute rămase în regulament, dar Tampa Bay a revenit și a marcat două goluri consecutive, trimițând jocul în prelungiri. Sabres au avut câteva ocazii de gol la începutul perioadei de prelungiri, dar Steven Stamkos l-a lovit pe câștigătorul jocului, dând victoria lui Lightning.

Finger Lakes Partners (panou publicitar)

Tage Thompson, Jack Quinn, Tyson Jost, Dylan Cozens și Jeff Skinner au marcat în înfrângere. Ukko-Pekka Luukkonen a oprit 19 din 25 de lovituri.

Buffalo s-a luptat la lovitura de pedeapsă, când Tampa Bay a marcat trei dintre cele șase goluri în jocul de putere.

The Sabres vor încerca să revină miercuri când se vor îndrepta spre Detroit pentru a înfrunta Red Wings la 19:00.