Rochester Red Wings continuă să meargă cu victoria cu 10-6 asupra Worcester

Aripile Roșii se încălzesc.

Rochester a folosit trei lovituri RBI consecutive, două-out, în a șasea repriză pentru a transforma un deficit de o rundă într-un avantaj de trei runde într-o victorie cu 10-6 în fața Worcester Red Sox sâmbătă seara la Frontier Field.

Wings (19-28) au câștigat acum patru meciuri consecutive pentru prima dată în acest sezon și au scor 8-3 împotriva Woo Sox în acest sezon.

Jake Noll, Brandon Snyder și Humberto Arteaga au oferit loviturile de două-out în a șasea repriză de patru runde care le-a dat Wings un avans cu 7-4.

Arteaga a terminat 4 pentru 5 cu trei RBI – inclusiv o lovitură mare de două runde în repriza a opta pentru a extinde avantajul Wings.

Yadiel Hernandez a început noaptea de 15 lovituri cu un home run solo în prima repriză.

The Wings va căuta o a cincea victorie consecutivă duminică după-amiază. Prima lansare la 1:05.