Rochester Red Wings cad într-o manieră de plecare în noaptea de deschidere

Red Wings Baseball s-a întors. La fel sunt și toate suișurile și coborâșurile care vin cu el.

The Wings a pierdut cu 6-5, marți seara, împotriva lui Lehigh Valley IronPigs la Coca-Cola Park din Allentown, PA.

ce s-a întâmplat în liniște la 1 ianuarie 2015

O aventură dus-întors i-a văzut pe Wings să preia conducerea în locul 10 cu un simplu RBI Gerardo Parra și un alt avans în locul 11 ​​la o lovitură RBI de la Jake Noll, dar a fost dubla cu două ieșiri și două runde a lui Scott Kingery. partea de jos a celui de-al 11-lea care i-a trimis pe IronPigs la victorie în Opening Night.

A fost nevoie de toate cele trei terenuri pentru ca Aripile Roșii să ajungă pe tablă, în timp ce liderul Luis Garcia a marcat un teren direct la centru pentru un avantaj 1-0.

După ce IronPigs au marcat o pereche în a doua repriză, Rochester și-a recăpătat avantajul de o rundă în a treia, pe loviturile RBI ale lui Yasmany Tomas și Noll.

Noll a terminat cu 2 la 5 cu două RBI în debutul său în Wings. Garcia a fost singurul alt Red Wing cu mai multe lovituri.

Starterul Red Wings, Sean Nolin, a făcut 4 reprize și jumătate, permițând trei alergări la șase lovituri și o plimbare. Southpaw a lovit patru.

Bullpen-ul Wings, condus de două cadre fără scor de la Justin Miller, inclusiv cinci lovituri, a permis doar patru lovituri în 6 1/3 reprize de lucru.

The Wings and Pigs își continuă seria de șase meciuri de deschidere a sezonului de la Allentown miercuri seara, la 19:05. Dreaptașul Steven Fuentes își face debutul cu Red Wings.

LUCRURI DE ARIPI: Nolin a devenit primul aruncător Wings care a bătut în formația de start de la Danny Graves în 2008. Este primul aruncător Wings care a lovit de la Logan Darnell în repriza a 15-a pe 3 iulie 2015 în Lehigh Valley. Nolin a mers 0 la 1 cu o plimbare... Garcia este cel mai tânăr jucător care a făcut o listă în ziua deschiderii Red Wings din 1982... Aceasta a fost prima dată când Wings au mers la reprize suplimentare în ziua deschiderii din 1981.