Rochester Red Wings a căzut al șaptelea consecutiv, cu o înfrângere cu 3-2 în fața RailRiders

Un simplu RBI cu două ieșiri, Thomas Malone, în a șaptea repriză a fost diferența, deoarece Scranton/WB RailRiders i-au tăiat pe Red Wings, 3-2, într-o frumoasă după-amiază de miercuri la Frontier Field.

Daniel Palka a scos Wings și a alergat cu o dublă de două runde, la prima repriză, care l-a pus pe Rochester în fruntea timpurie.

Palka a avut două dintre Wings și trei lovituri în acea zi.

RailRiders a egalat jocul la doi în a treia repriză, cu un home run solo al lui Cristian Perez și o plimbare de bază la Malone.

Meciul a rămas egal în al șaptelea, când Malone a intrat în fața lui Dakota Bacus, relevanta de la Wings.

Wings (2-12) caută să-și întrerupă șapte înfrângeri consecutive, joi seară, în meciul trei din setul de șase meciuri împotriva principalului afiliat al Yankees.