RIT îl învinge pe St. Lawrence, cu 2-1

Atacantul senior al RIT, Will Calverley, a marcat golul câștigător al meciului din a treia perioadă dintr-un turnover cauzat de atacantul senior Kobe Walker, care a condus Tigers la o victorie cu 2-1 asupra St. Lawrence în jocul anual Brick City Homecoming și Family Weekend de la Blue Cross. Arenă.

Scorul casetei

CUM SA ÎNTÂMPLAT

Jordan Steinmetz l-a pus pe St. Lawrence pe tabla la un șut de la slot cu 14:37 rămase în prima repriză.

RIT a marcat egalarea cu 9:23 rămase în al doilea, după ce atacantul senior Jake Joffe a terminat o pasă de la apărătorul al doilea, Aiden Hansen-Bukata.

Tigrii au preluat conducerea cu 14:25 rămase în al treilea, după ce Walker a doborât o încercare de compensare a Saints către Calverley în slotul pentru golul decisiv.

NOTE DE JOC

Portarul junior al RIT, Kolby Matthews, a totalizat 32 de salvari, inclusiv trei în ultimul minut cu Saints patinând 6-la-5.

Atacantul senior Nick Bruce a făcut al treilea pasaj în tot atâtea meciuri cu un ajutor la poarta lui Joffe. Cel de-al doilea apărător Aidan Hansen-Bukata a fost, de asemenea, creditat cu cel de-al doilea ajutor al sezonului la joc.

St. Lawrence a încheiat jocul cu un avantaj de 63-52.

RIT a totalizat 17 lovituri blocate, inclusiv șapte de apărătorul senior Dan Willett și trei de apărătorul junior Ryan Nicholson.

CE URMEAZA

RIT se îndreaptă spre Notre Dame pentru două meciuri joi și vineri (21-22 octombrie). Confruntarea este programată pentru ora 19:30. ambele nopti.